Nijkerker wil niet slopen

  woensdag 18 januari 2012 | 07:00

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
DEN HAAG/NIJKERK - Een bewoner van de Arkerweg in Nijkerk wil via de Raad van State afdwingen dat hij zijn schuur niet hoeft te slopen.
Het gemeentebestuur kan daar na 25 jaar niet meer aankomen, vindt J. Rijks, die gisteren in Den Haag bij de hoogste bestuursrechter tegenover de gemeente Nijkerk stond.

Rijks woont sinds 2002 aan de Arkerweg. Hij knapte de schuur op die de vorige eigenaar had gebouwd met een bouwvergunning die de gemeente in 1985 had verstrekt. Deze vergunning is waarschijnlijk bij vergissing door de gemeente verleend, zo bleek gisteren bij de Raad van State. Gevolg is volgens de gemeente Nijkerk dat de schuur er illegaal staat. Dinsdag ging het in Den Haag over de weigering van een nieuwe bouwvergunning die Rijks heeft aangevraagd om zijn schuur op te knappen, maar als hij de zaak verliest zal hij het gebouw moeten slopen.

Op het voormalige agrarische bedrijf aan de Arkerweg stond altijd al een oude schuur. Toen in 1975 een nieuw bestemmingsplan ging gelden, moest de schuur eigenlijk weg. Maar omdat het gebouw er al heel lang stond, bracht de gemeente het onder het zogeheten overgangsrecht. Dat betekende dat het gebouw mocht worden opgeknapt maar als het werd afgebroken en vernieuwd zoals destijds is gebeurd, zou het overgangsrecht vervallen. Niettemin verleende de gemeente Nijkerk in 1985 een vergunning waarmee de gesloopte schuur werd opgebouwd. Bijna twintig jaar later kocht Rijks het perceel aan de Arkerweg in de veronderstelling dat de schuur die er stond legaal was. Toen de man in 2010 een vergunning aanvroeg om het gebouw op te knappen dook de gemeente in de geschiedenis en zette de voet dwars.

Het overgangsrecht is vervallen omdat de schuur destijds is gesloopt, zegt de gemeente. Rijks kon zijn oren niet geloven, en stapte naar de Raad van State. Of de gemeente gelijk heeft, wordt binnen zes weken bekend.

U kon tot 16-02-2012 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Specials Veluwe west

Zoek met Google op deze site