Haventje Hierden klaar voor ijspret

  woensdag 01 februari 2012 | 16:16 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 01 februari 2012 | 16:22

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Ronald van den Berg op het dunne ijs van het Veluwemeer. De sporen op het ijs zijn van de noren van zijn vader Willem van den Berg. Foto Nils ten Brinke

Ronald van den Berg op het dunne ijs van het Veluwemeer. De sporen op het ijs zijn van de noren van zijn vader Willem van den Berg. Foto Nils ten Brinke

HIERDEN - Vanaf donderdag kan al voorzichtig worden geschaatst vanuit het Haventje van Hierden. "Er zitten hier en daar nog wat wakken in het Veluwemeer, maar je kunt schaatsen", zegt Ronald van den Berg.

Zijn vader heeft woensdagochtend de noren al omgebonden voor een eerste schaatstocht over het Veluwemeer. Maar als er er twee mensen bij elkaar staan kraakt het ijs vervaarlijk. Een nachtje vorst is derhalve nodig voor een iets meer betrouwbare ijsvloer.

"Donderdag zetten we een caravan bij het water, zodat er wat beschutting is tijdens het aantrekken van de schaatsen."

Het haventje van Hierden is bereikbaar via de Kleine Mheenweg, langs de sportvelden van Hierden en via een fietspad vanaf bedrijventerrein Lorentz in Harderwijk.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Voor kinderen ligt er prachtige schaatsbaan aan de kleine mheenweg naast de parkeer plaats van Wijnia transport.
Hoge noor - 03-02-2012 | 12:13

U kon tot 02-03-2012 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Specials Veluwe west

Zoek met Google op deze site