NIJKERK - In het Stadspark in Nijkerk komt een speeltuintje voor de jeugd tot twaalf jaar. Hiermee gaat een lang gekoesterde wens van de buurt in vervulling.
Over definitieve vormgeving en invulling wordt overlegd met omwonenden. Ook het jeugd- en jongerenwerk is hierbij betrokken. In de loop van dit jaar komt er een definief plan. Dit blijkt uit het Beheerplan Speelplaatsen van de gemeente.De komende jaren zullen een reeks kleinere speeltuintjes met een gering gebruik geleidelijk worden opgeheven. De gemeente streeft naar een fijnmazig netwerk van wat grotere speelplaatsen met een buurtfunctie.
In heel Nijkerk zijn 135 van deze speelplaatsen. Voorts zijn er 27 trapveldjes en drie voetbalkooien. Vrijwel alle veldjes met speeltoestellen zijn voorzien van een valwerende ondergrond van kunstgras. Waar dit nog niet het geval is liggen houtsnippers. Dit wordt op termijn vervangen door valwerend kunstgras. De veldjes zijn ingericht met speeltoestellen voor de jeugd tot twaalf jaar en sporttoestellen voor de jeugd tussen twaalf en achttien jaar. Jaarlijks is er een budget beschikbaar van 120.000 euro voor onderhoud en vervanging. Alle speelveldjes en voorzieningen hebben een boekwaarde van een kleine 2,3 miljoen euro.
















U kon tot 03-03-2012 reageren op dit artikel.