Wintersport in bossen van Zeewolde

Auteur: door Judith van den Hoorn |   woensdag 08 februari 2012 | 20:31 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 08 februari 2012 | 20:32

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Bjorn Schijff trotseert de kou en heeft de langlaufski's onder de schoenen gebonden. foto Judith van den Hoorn

Bjorn Schijff trotseert de kou en heeft de langlaufski's onder de schoenen gebonden. foto Judith van den Hoorn

ZEEWOLDE - Om op de ski's te staan hoeft er nu niet meer te worden afgereisd naar Winterberg of Botrop. Met dit weer kan het zelfs prima op de Veluwe.
De bossen van de Veluwe werden deze dagen bezocht door langlaufers om een flinke tocht te maken. Maar ook in Zeewolde wordt er in het bos Horsterwold veel gebruik gemaakt van de zes kilometer lange loipe die door Staatsbosbeheer is uitgezet.

Langlaufers kunnen starten bij startpunt speelbos De Zevensprong. "We zijn met een trekker door het bos gereden met een blok erachter waardoor de route uitgezet werd. Hier kunnen de langlaufers goed overheen", aldus Rob Koetsier van Staatsbosbeheer.

Vorig jaar werd ook veel gebruik gemaakt van dit uitgezette spoor.

"Ik vond het heerlijk om door de bossen van Zeewolde te langlaufen. Het is erg leuk om te doen, want het is een mooie omgeving en ook lekker rustig in de bossen", aldus de 22-jarige Zeewoldenaar Bjorn Schijff, die de kou trotseerde en de langlauf ski's onder de schoenen bond.

"Het is tegelijkertijd heel apart om op de ski's te staan in een omgeving die mij bekend is. Wie had dat gedacht."

Schijff is zelf niet in het bezit van langlaufski's, maar kon deze huren bij de Veluwespecialist in Garderen. Dit is één van de weinige plekken in de omtrek waar dit mogelijk is. "Ik vind het slim bekeken dat zij dat aanbieden, want dat maakt het een meer laagdrempelig om het langlaufen een kans te geven." Voor wie dit prettig vindt, ligt er al een spoor van voorgaande langlaufers waar de ski's goed in vallen.

Daarnaast ligt er ook een mooi pak sneeuw voor wie zijn of haar eigen spoor achter zich wil laten. Er is oneindig veel te zien tijdens de tocht, zo springen er zo nu en dan enkele reetjes voorbij en kan er ver het bos worden ingekeken. Bij zonnig weer vallen de zonnestralen door de takken en is het een prachtig heldere omgeving. Het voelt alsof er niemand anders op de wereld is, één met de natuur.

In de route zitten hier en daar zitten wel wat hoogteverschillen, maar deze zijn beperkt en daar ondervinden de meeste langlaufers geen hinder van. Al met al is langlaufen een mooie manier om mens en natuur dichter bij elkaar te brengen.

U kon tot 09-03-2012 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Specials Veluwe west

Zoek met Google op deze site