HARDERWIJK - Het dagelijks bestuur van de gemeente Harderwijk heeft besloten twee bronzen beeldjes van 'In Balans' te kopen voor 17.000 euro.
Het zijn miniaturen van het in de zomer van 2008 gestolen bronzen beeld dat is gemaakt door Kees Verkade. Als de Stichting Terugkeer in Balans en Verkade er in slagen in totaal twaalf miniaturen te verkopen, is er voldoende geld om het nog altijd spoorloos verdwenen exemplaar bij zwembad De Sypel te vervangen door een nieuw beeld van ongeveer twee meter hoog.Eén van de door de gemeente Harderwijk aangeschafte miniaturen wordt toegevoegd aan de gemeentelijke kunstcollectie. Het beeld komt in het stadhuis te staan en is te bewonderen voor het publiek. Het andere wordt een wisselprijs voor de winnaar van de jaarlijkse Kultingprijs. De kunstenaar mag het beeld een jaar lang thuis houden, zo is het plan.
Jos Kunne van de stichting Terugkeer in Balans laat weten buitengewoon verheugd te zijn met de aanschaf door de gemeente. "We zijn op de goede weg om ons doel te bereiken."
Voorzitter van de stichting, oud-burgemeester Johan De Groot, laat via Kunne desgevraagd weten dat er nu negen beelden zijn verkocht en dat de tiende kunstkoper hoogstwaarschijnlijk binnenkort toehapt.
















U kon tot 15-04-2010 reageren op dit artikel.