Massale steunbetuiging sauna Putten

  zondag 19 december 2010 | 15:31 | Laatst bijgewerkt op: maandag 20 december 2010 | 12:49

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Detail van de website van Sauna Drôme in Putten.

Detail van de website van Sauna Drôme in Putten.

PUTTEN – Er is een massale steunbetuiging op gang gekomen voor Sauna Drôme in Putten. Rond het middaguur waren er bijna 6.000 stemmen uitgebracht op de poll op de site van de Stentor waarin mensen gevraagd wordt hun mening uit te brengen over het al of niet politiek ingrijpen door de gemeenteraad van Putten.

Van het totaal aantal stemmers vindt 97 procent dat de gemeenteraad de sauna verder met rust moet laten. Twee procent vindt dat tegen de sauna moet worden opgetreden waar het gaat om illegale activiteiten die hebben plaatsgevonden. Een procent heeft geen mening.

Hoeveel van de reacties uit de directe omgeving van de sauna komen is niet bekend. Wel is duidelijk dat veel steunbetuigingen afkomstig zijn uit het gehele land. Dat komt omdat sauna-eigenaar Hans Lebbink zijn klanten per mail heeft opgeroepen om te reageren.

De poll was op de site gezet omdat de gemeenteraad van Putten vanavond vergadert over de toekomst van de sauna. Volgens de Raad van State hebben de gemeente Putten en de provincie Gelderland niet afdoende aangetoond dat uitbreiding van de sauna met beautyfarm past in het natuurgebied waar het complex ligt. Het is de vraag hoe het nu verder moet.

Buurman Evert van der Linde maakt al jaren bezwaar tegen de volgens hem illegale situatie. In de media plaatste hij vorige week een advertentie met een open brief waarin hij zijn bezwaren uiteen zet.

De poll van de Stentor was voor sauna-eigenaar Lebbink aanleiding zijn klanten te mailen met de oproep hem te steunen.

Lebbink in zijn mail: 'Een buurman van Sauna Drôme, (woont een halve kilometer verderop) is weer eens flink bezig om Sauna Drôme van de kaart te vegen. Hij is al 10 jaar bezig met treiteren, procederen, enz. enz. Dit, omdat hij zelf ooit eens een paardenstalletje moest afbreken van de gemeente. Zijn motto: ik niet, dan Sauna Drôme ook niet.'

Verder wekt hij in de mail de suggestie dat de poll een initiatief zou zijn van boze buurman Van der Linde. 'Hij heeft het voor elkaar gekregen om de bevolking te laten stemmen in de Stentor of Sauna Drôme mag blijven of moet verdwijnen,' schrijft Lebbink. 'Nu kunnen jullie wat voor ons doen. Stem "Ja" vóór aanstaande maandag 20 december, want de toekomst van ons prachtige bedrijf hangt ervan af!'

Opvallend is het grote aantal reacties uit de provincie Noord-Holland. Ook reageren veel inwoners van Almere, Limburg en Friesland.

Daarnaast wordt op artikelen die op de site van de Stentor zijn geplaatst massaal gereageerd. Een artikel over de actie die is ontketend door buurman Van der Linde tegen de sauna heeft inmiddels al 972 reacties opgeleverd. Een artikel over het mogelijk achter gesloten deuren vergaderen van de gemeenteraad van Putten over de gehele kwestie is tot nu toe goed voor 322 reacties.

Door de internetredactie moesten tachtig tot honderd reacties worden geweigerd omdat zij te grof of te bedreigend waren van toon.

Stemmen voor de poll is overigens nog steeds mogelijk, onderaan deze pagina.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Specials Veluwe west

Zoek met Google op deze site