'Paradiso van het Oosten' blijft angstig leeg

Auteur: door Rudi Hofman |   dinsdag 02 juni 2009 | 07:00 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 25 juni 2009 | 01:22

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ZUTPHEN - De muziek in de Buitensociëteit van de Hanzehof klinkt zaterdagavond zo hard dat voor het evenement de Hofmakerij de naam de Hoofdpijnmakerij beter op zijn plaats was geweest. Rond kwart over negen betreedt de meest eigenzinnige van de vijf bands – Lukas Batteau heeft moeten afzeggen – het podium: Lemoncurd.
De vier jonge bandleden, onder wie bassiste Femke Harberts, maken alternatieve gitaarrock met vleugjes hiphop- en reggae die niet zou misstaan in de Charlie-tent op Lowlands. Zanger/ gitarist Vidar Bakker, woonachtig in Deventer maar opgegroeid in Zutphen, geeft na het energieke optreden aan dat spelen op Lowlands ook hét ultieme doel is van zijn band. "We willen het langzaam opbouwen met optredens in de regio en zo proberen een beetje naam te maken." Lemoncurd werd in 2004 in Tonden opgericht door gitarist Rick Weenink en drummer Ronald ten Broeke. Vidar en Femke kwamen er later bij. Deze maand verschijnt de eerste demo-cd 'A New Beginning'. Tijdens het optreden voor een angstig lege zaal, met hooguit een man of vijftig publiek, verkondigt Vidar trots dat de dag ervoor de eerste Lemoncurd T-shirts zijn afgeleverd. Zo'n zwart shirt met de bandnaam en grappig logo kost een tientje. Het zou me niet verbazen als een kaartje voor een Lemoncurdconcert over vijf jaar het drievoudige kost. De band heeft het in zich het ver te schoppen.

"Zutphen is te saai", antwoordt Vidar op de vraag hoe het kan dat 'Het Paradiso van het Oosten' zo slecht gevuld is. "Er is geen poppodium in Zutphen. Er moet echt een vaste plek zijn waar je wekelijks bandjes kunt zien. Kijk naar het Burgerweeshuis in Deventer. Zelfs als daar een onbekende band speelt, is het altijd nog halfvol."

Een poppodium, dat is precies waar Hans Boersbroek, voorzitter van Stichting Popcollectief Zutphen én zanger van de Nederrockband Steen die voor Lemoncurd heeft gespeeld, voor gaat. Met een van de leegstaande loodsen achter het NS-station heeft hij een concrete locatie op het oog. "We zijn als stichting nu drie jaar bezig om pop weer op de Zutphense kaart te zetten, maar het blijft een strijd van de lange adem."

Boersbroek denkt niet dat Pinkpop meespeelt in het magere aantal bezoekers. "Het mooie weer speelt mogelijk wel mee en ik denk dat de entreeprijs van 7,50 euro toch ook een drempel is. Niettemin valt de animo me niet tegen. De échte popliefhebbers zijn er wel."

Dit zijn er uiteindelijk een kleine honderd. Zij zien en horen vervolgens dat de (hard)rockers van The Grit en progrockband Splinter veel kwaliteit in huis hebben. Vooral Splinter, met nieuwe drummer Marco Nelemaat, weet zowaar iets van sfeer in de Buitensoos te brengen. Een prestatie van formaat.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Erg jammer dat er na al die jaren nog steeds mensen zijn die het oooo zo beter weten.

Als al die mensen met commentaar nu eens eindelijk naar een concert in Zutphen zouden gaan, is de zaal voller, bands blij, organisatie blij en jullie uiteindelijk ook want dan kan je eindelijk (real-time) met de mensen van de organisatie praten hoe het nu eigenlijk wel moet en niet achterovergeleund op je bureaustoel tikkend op je toetsenbord van ergenis je gal spuwen want hoe je het ook went of keert, dat is de weg van de minse weerstand.

Ik zou zeggen, hulde voor de doorzetters van Zutpop en aanhang!!!!!

De aanhouder wint!!!!!

Succes mensen.

M.v.g.,

Rob de Valk. (die dus nog steeds Zutpop in de gaten houdt hahaha)
Rob de Valk - 25-06-2009 | 01:22
ik heb wel degelijk het idee dat er genoeg reclame is gemaakt[heb wel vanalles zien hangen enz.weet je wat het grote probleem in zutphen is,muziekanten in zutphen schreewen het hards dat er niets tedoen is in zutphen.maar als er dan iets word neer gezet door een aantal mensen met een hart voor muziek zie je ze niet om naar elkaar tekijken[ps wil niet iedere muziekant over die kam scheren] maar het blijk wel dat als je een band uit zutphen niet in zutphen neer zet verrekken ze het vaak ook om hun collega muziekanten een warm hard toe tedragen.dus al die mensen die er wat op tezeiken hebben,ga zelf eens aan de slag om 40 mensen binnen tehalen.veel succes in zutphen.p.s een klein poppodium is toch wel gewenst.ruud
ruud gerritsen - 05-06-2009 | 00:57
vreemd dat ik nu weer in de krant moet lezen dat Steen een nieuwe zanger heeft.
wat betreft alle kritische reacties, jammer dat het zo weinig bruikbaar is.
behalve dat het geluid Steenhard stond, we bespreken dan ook het idee om binnenkort oordopjes uit te brengen met logo welke dan gratis verstrekt kunnen worden bij de bar.
greetz
Alex - 05-06-2009 | 00:08
Ha,ha, het 'eerste beste café' - lees het enige café in Steenderen. Over grootheidswaanzin gesproken..
wcborstel - 03-06-2009 | 00:03
Vooropgesteld; de kritiek die hier geuit wordt begrijp ik heel goed. Maar kritiek leveren is veeeel makkelijker dan je nek uitsteken en zelf actief in een organisatie deelnemen. 't Is toch wel een typisch (Zutphens/Nederlands) ding dat er altijd negatieve uitingen te vinden zijn over dit soort evenementen en dat deze evenementen elke keer maar door een select gezelschap georganiseerd worden... Als de critici nu eens met goede ideeën komen en die rechtstreeks zenden aan organiserende partijen, dan zouden we hier al een stuk verder komen. Wij staan er voor open; echt waar... Dus....:

@ Tandenborstel:
* Dank je dat wij tevreden zijn met 50 man? Daar heb je het wel mis. Maar jammer dat je met je vrienden niet bent komen kijken. Had je je ogen geopend?!?!..... (Ik geloof dat iemand het al noemde: Hyves-banner/posters/billboards/krantenartikelen/enz. Ga er eens uit, zou ik zeggen....)

@Kaper:
Veel plezier in Steenderen (downtown of in de voorsteden?).... Heb je daar meer plezier dan je in Zutphen kunt hebben?!? Het is je gegund! Mocht je nuttige ideeën hebben om dat plezier ook in Zutphen voor elkaar te krijgen: info@zutpop.nl. Bring it on...!!!

@Heintje Davids:
True. Een aansprekende act ZOU KUNNEN rekenen op wat meer animo. Maar dan dringt zich de vraag op: wie gaat dat betalen?! Ook hierover mogen nuttige ideeën verstuurd worden naar info@zutpop.nl

Overigens wil ik nog een ding kwijt. Veel van deze reacties worden geplaatst onder een valse/andere naam. Ik heb mijn naam, organisatie en mailadres (info@berryvink.nl) kenbaar gemaakt. Het zou fijn zijn als de discussie gevoerd kan worden met mensen die het lef hebben om hun eigen naam te vermelden. Oh en eh, alle doodsbedreigingen mogen dan ook naar info@berryvink.nl gestuurd worden...
Berry Vink (secretaris Zutpop) - 03-06-2009 | 03:24

U kon tot 25-07-2009 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Discussie

Derde hotel?

Ondernemer Mark Schiphorst wil een nieuw hotel bouwen bij het Bronsbergenmeer in Zutphen. De bestaande hotels, Eden en Inntel, zitten niet op de komst van een derde, luxe hotel in Zutphen te wachten. Zij zeggen het moeilijk te krijgen zodra rechtersopleiding SSR daadwerkelijk Zutphen verlaat. Is er plaats voor een derde, groot hotel in Zutphen?