Hersteloperatie Eerbeekse Beek gaat beginnen

Auteur: door Rudi Hofman |   dinsdag 11 augustus 2009 | 07:00

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
EERBEEK - Aannemer Vaarkamp BV uit Ede wacht een schone taak: het beter tot zijn recht laten komen van de Eerbeekse Beek in en bij Eerbeek.
De door Waterschap Veluwe in de arm genomen aannemer begint naar verwachting eind deze maand aan fase 1 van dit grootschalige herstelproject.

Deze fase heeft betrekking op het gedeelte vanaf de sprengenkop in het bos ten westen van Eerbeek tot aan W.A. Sanders Papierfabriek Coldenhove. In de volksmond heet dit beektraject de Coldenhovense Beek.

De bedoeling is de beek te versmallen en op te schonen, om zo een grotere stroomsnelheid te creëren. Andere werkzaamheden zijn onder meer: het vervangen van beschoeiing, het plaatsen van rasters voor wilde zwijnen, het vervangen van duikers en het plaatsen van frontmuren bij het Dieperinksbruggetje. Met de eerste fase is een bedrag van 455.000 euro gemoeid.

In de tweede fase, uitvoering gepland in 2010, wordt de beek bij papierfabriek Coldenhove boven gronds gebracht en om de fabriek geleid. Dit gebeurt op een zodanige wijze, dat dit gedeelte vispasseerbaar wordt.

Een bovengrondse beek is volgens Maarten Veldhuis, projectleider van het waterschap, beter te beheren dan een ondergrondse. Bovendien bestaat dan niet langer het risico op vervuiling van het water door de fabriek. In fase twee wordt de blusvijver van de fabriek verplaatst.

U kon tot 09-09-2009 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Discussie

Derde hotel?

Ondernemer Mark Schiphorst wil een nieuw hotel bouwen bij het Bronsbergenmeer in Zutphen. De bestaande hotels, Eden en Inntel, zitten niet op de komst van een derde, luxe hotel in Zutphen te wachten. Zij zeggen het moeilijk te krijgen zodra rechtersopleiding SSR daadwerkelijk Zutphen verlaat. Is er plaats voor een derde, groot hotel in Zutphen?