Ben Velders kijkt vandaag voortdurend naar de lucht

Auteur: door Mieke Kleinleugenmors |   zaterdag 29 augustus 2009 | 15:03 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 29 augustus 2009 | 15:27

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

WARNSVELD - Ben Velders (61), de grote animator van de Gondelvaart in Warnsveld, loopt vandaag met ambivalente gevoelens rond. Natuurlijk is hij blij met de onderscheiding (lid in de Orde van Oranje Nassau), die burgemeester Arnold Gerritsen hem vrijdagavond op de mouw speldde, maar ook is er de grote teleurstelling over de Gondelvaart die in het water viel. " Uit de buienradar hebben we het niet kunnen afleiden, maar ik had er al geen goed gevoel over."


Met zoveel opwinding in zijn hoofd heeft hij een slechte nacht achter de rug. Dat de weergoden de Vrijmarkt 's morgens in het oude dorp wel gunstig gezind zijn, doet hem goed. Als dat zo blijft, ziet het er vanavond goed uit voor gondelbouwers en publiek. "De gondels zijn dit jaar extra mooi met op de openingsboot vier muzikanten van het Jachthoorn en Trompetterkorps. Als het doorgaat wordt het een prachtig spektakel." De Warnsveldse kapper is ontroerd door de vele mensen die meeleven met de organisatie. " Belde me een mevrouw op, ze is 90 en woont op Den Bouw. Ze vertelde me dat ze als meisje op een gondel heeft meegevaren. Ze rouwde gewoon met ons mee, dat het niet door kon gaan."

Blijft het droog ('ik vertrouw het nog steeds niet helemaal'), dan is vanavond een grote opkomst te verwachten. De concurrentie van het Zutphense Vueltafeest met Imca Marina ten spijt. " Wij hebben geen reden gezien een andere datum te kiezen in verband met de Vuelta. Ik denk, dat je elkaar ook kunt versterken."

Mocht de gondelvaart vanavond onverhoopt toch weer niet doorgaan, dan rest nog het volgende weekeinde. Overigens is de ervaring met de nattigheid ('vijf centimeter regenwater zat er in alle glaasjes') voor Velders geen reden te gaan denken over alternatieve lichtjes, led-lampjes bijvoorbeeld. Hij piekert er niet over. "Wij houden aan onze oude traditie vast. We willen ook niemand na-apen, dit is onze gondelvaart en die blijft zoals -ie is." De Warnsvelder ziet zich gesterkt in die opvatting door de grote bijval van sponsors. "Je hoort ook andere geluiden, maar wij hebben dit jaar meer opgehaald dan ooit. Met dank aan de fanatieke inzet van de bestuursleden Phons Kuipers en Frans van Uem. We hebben tien super-sponsoren, en vele andere. Kleine, grotere en die komen niet alleen uit Warnsveld. De Gondelvaart leeft ècht. Dat kun je ook zien aan de vele bezoekers van onze website."


U kon tot 28-09-2009 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Discussie

Derde hotel?

Ondernemer Mark Schiphorst wil een nieuw hotel bouwen bij het Bronsbergenmeer in Zutphen. De bestaande hotels, Eden en Inntel, zitten niet op de komst van een derde, luxe hotel in Zutphen te wachten. Zij zeggen het moeilijk te krijgen zodra rechtersopleiding SSR daadwerkelijk Zutphen verlaat. Is er plaats voor een derde, groot hotel in Zutphen?