Studie overlast spoor

Auteur: door Jan Vloet |   zaterdag 06 februari 2010 | 07:17

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ZUTPHEN - Er komt een inventarisatie van de mogelijke problemen op het spoor in Gelderland en Overijssel. Het Deventer ingenieursbureau Witteveen+Bos heeft hiervoor een opdracht gekregen.
Beide provincies willen weten wat voor hen de gevolgen zijn nu het personenvervoer over spoor in de Randstad anders wordt ingericht. Om hier de benodigde capaciteit voor vrij te maken kiest de overheid er voor het goederenvervoer te verplaatsen naar minder druk bereden trajecten in Nederland. De Tweede Kamer heeft hier al mee ingestemd. In een aantal varianten van alternatieve routes voor goederenvervoer per spoor komt de IJssellijn in beeld. Voor dit gebied loopt die lijn tussen Arnhem, Brummen, Zutphen en Deventer.

Het ingenieursbureau heeft de opdracht gekregen van de contactgroep spoorgemeenten Oost-Nederland. Deze organisatie is in het leven geroepen door de provincies Gelderland en Overijssel. Zij hebben besloten tot een gezamenlijke aanpak om zo goed mogelijk te kunnen reageren op de overheidsplannen.

Witteveen+Bos gaat nu onderzoeken hoe het zit met onder meer de verkeersafwikkeling, de veiligheid, de geluidsbelasting en de trillinghinder. Ook wordt er gekeken naar de invloed van intensief spoorverkeer op de natuur- en recreatiegebieden. Het ingenieursbureau verwacht de resultaten half maart te presenteren. Uiterlijk in juni worden de planstudies met de Tweede Kamer besproken.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Het is te hopen, dat er zeer binnenkort ook een onderzoek komt naar de overlast en hinder van vliegveld Teuge. Welke politieke partij neemt het voortouw?
PLatform Vlieghinder Teuge - 07-02-2010 | 17:10

U kon tot 07-03-2010 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Discussie

Derde hotel?

Ondernemer Mark Schiphorst wil een nieuw hotel bouwen bij het Bronsbergenmeer in Zutphen. De bestaande hotels, Eden en Inntel, zitten niet op de komst van een derde, luxe hotel in Zutphen te wachten. Zij zeggen het moeilijk te krijgen zodra rechtersopleiding SSR daadwerkelijk Zutphen verlaat. Is er plaats voor een derde, groot hotel in Zutphen?