Loting zondagwinkels verrassend

Auteur: door Henk Brummelman |   zaterdag 13 maart 2010 | 07:29 | Laatst bijgewerkt op: maandag 15 maart 2010 | 13:44

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ZUTPHEN - De loting onder de acht supermarkten die in Zutphen en Warnsveld mee mogen doen aan de zondagmiddag en -avondopenstelling is verrassend uitgepakt.
De notaris trok de namen van Super de Boer op de Brink (in de Zuidwijken), Super de Boer Weg naar Laren en Albert Heijn Warnsveld uit de hoge hoed.

Het gaat om een officieuze uitslag. De gemeente wilde gistermiddag zelfs nog geen duidelijkheid geven om welke supermarkten het gaat. Komende maandagavond (19.30 uur) is er nog een discussie in het forum van de (nieuwe) gemeenteraad waarin een motie van ChristenUnie en CDA aan de orde komt om op zondag de winkels gesloten te houden. Andere partijen willen juist dat alle winkels open moeten kunnen zijn. Waarschijnlijk zal pas over drie weken in de gemeenteraad een definitief besluit kunnen vallen. Of dat dan op nieuw beleid is gebaseerd, is nog maar de vraag.

Het college heeft in ieder geval voor loting gekozen om tijdig de procedure te kunnen afwerken.

De gemeente moet voor eind april een besluit genomen hebben om de betrokken ondernemers ruim voor 1 juli te kunnen informeren. Voor het college is loting de enige manier om te voorkomen dat men bewust een bedrijf voortrekt.

Ben Oosterink van Super de Boer De Brink wil nog niets over zijn een uitverkiezing zeggen. Hij wil wachten tot de uitslag definitief is.

Grillpoelier Niek van Hunen uit Warnsveld heeft minder scrupules. Hij snapt ook niet waarom dat geheim moet blijven. Het feit dat Super de Boer Weg naar Laren is ingeloot, is volgens hem vragen om overlast voor de buurt. Iets waar de gemeente wel iets over te zeggen heeft. Bij die supermarkt zijn niet meer dan veertig tot hooguit vijftig parkeerplaatsen. In Warnsveld staat op zondag het hele parkeerterrein met 250 parkeerplaatsen vol. Van Hunen blijft erbij dat hem geen eerlijke kans wordt geboden om mee te doen. "In mijn winkel is het verboden om een slager, een bakker of een kruidenierszaak te beginnen. Dat is dus oneerlijke concurrentie."
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Meer dan een derde van de gemeenten waaronder almere valt nu onder een toeristisch regime daar kan zuthpen (wat wel toeristisch is) makkelijk bij. Een beetje lef of gewoon zoals Capelle aan de IJsel een gedoogbeleid hanteren.

Een beetje lef van de burgermeester en een paar wethouders en alle winkels mogen open.

gerard - 17-03-2010 | 21:22
www.allesupermarkteninzutphenopenopzondag.nl
koopje - 15-03-2010 | 13:44
Ik zou inderdaad pleiten om alle winkels open te gooien. Nu lijkt het meer oneerlijke concurrentie, alhoewel drie winkels beter is dan geen. Maar goed, ik ben al de hele tijd van mening dat we eens moeten zorgen dat mensen de keus hebben om gewoon lekker op zondag te winkelen.
Maarten - 15-03-2010 | 12:17
jammer dat AH Zutphen er niet bij zit!!
AH fan - 15-03-2010 | 11:40
Waarom konden we vroeger wel zonder winkels op zondag en tegenwoordig niet meer? Geen haar op mijn kop die er aan denkt om op zondag boodschappen te gaan doen, kan wel wat leuker bedenken op zondag. En als je dan perse een winkel opengooit, zoals ah in warnsveld geef dan ook de rest van het centrum de kans. Of ze het nu doen, is dan hun keuze, maar geef ze een kans.
Marlies - 14-03-2010 | 16:55

U kon tot 14-04-2010 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Discussie

Derde hotel?

Ondernemer Mark Schiphorst wil een nieuw hotel bouwen bij het Bronsbergenmeer in Zutphen. De bestaande hotels, Eden en Inntel, zitten niet op de komst van een derde, luxe hotel in Zutphen te wachten. Zij zeggen het moeilijk te krijgen zodra rechtersopleiding SSR daadwerkelijk Zutphen verlaat. Is er plaats voor een derde, groot hotel in Zutphen?