Geen breekpunten in onderhandelingen

Auteur: door Henk Brummelman |   vrijdag 19 maart 2010 | 07:26

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ZUTPHEN - De Zutphense collegeonderhandelingen blijven voorspoedig verlopen. Geen van de besproken onderwerpen heeft tot nu toe een breekpunt gevormd of een blokkade opgeworpen, aldus informateur Bart van Osch.
Sinds woensdag zijn nu vier partijen: PvdA, Stadspartij, GroenLinks en D66 met elkaar in gesprek.

Ook de onderhandelaars van de nieuw aangeschoven partijen, GroenLinks en D66, kunnen instemmen met de afspraken die PvdA en Stadspartij over uitvoering van de IJsselsprong en het groenbeleidsplan hebben gemaakt. De uitkomst van de jongste discussie wordt nu op papier gezet en tijdens de vergadering van morgenavond 'finaal afgerond', zoals Van Osch het noemt.

Behalve de 'hete hangijzers' als de IJsselsprong en het groenbeleid, zijn nu ook de onderwerpen als duurzaamheid en burgerparticipatie - wat Van Osch als 'gevoelige onderwerpen' omschrijft, 'goed doorgesproken'. Een referendum is zo'n burgerparticipatie.

Volgende week wordt ook nog twee keer vergaderd. De onderwerpen zijn verdeeld in clusters. Eén avond wordt besteed aan wijkorganisatie, verkeer en vervoer, ruimtelijke ordening en wonen.

De volgende bijeenkomst is gewijd aan welzijn, cultuur, sport, onderwijs, jeugd en jongeren.

Daarna volgen nog sociaal en economisch beleid.

Volgens Van Osch verlopen de bijeenkomsten in een prima sfeer. Eventuele verschilpunten worden op een 'volwassen wijze' met elkaar uit de weg geruimd.

De mededeling van Van Osch dat het verslag van de eerste bijeenkomst openbaar wordt gemaakt, strookt volgens ambtelijk secretaris Harry van Vliet niet met de afspraken.

Pas achteraf zal openheid worden gegeven. "Nu is dat niet goed. Een broedende kip moet je niet storen", aldus Van Vliet.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
@Ruben

Maar ze willen natuurlijk wel hun bijbaantje behouden....


Burger - 22-03-2010 | 11:58
Rare manier van zaken doen, om als 2 grootsten een aantal zaken voor te koken, waarna tegen de 2 kleinere coalitiepartners gezged wordt waar ze hun handtekening kunnen zetten.
Dit zijn geen onderhandelingen die uitgaan van enige gelijkwaardigheid van de partners.

Ik hoop dat Groen Links en D'66 dit op tijd inzien en desnoods opstappen. Liever dat dan willoos een handtekening onder het in afzondering gesmede rode dictaat.
Ruben - 20-03-2010 | 06:08
@ Burger

Je moet als politieke partij staan voor de zaken die je vóór de verkiezingen de burger beloofd. Al dat schipperen (poldermodel) wordt door de burger gezien als verraad aan de standpunten waar je als politieke partij voor staat. Op deze manier verliezen de burgers het vertouwen in de politiek en gaan dus steeds minder naar de stembus.

Neem nou bijvoorbeeld het referendum inzake de IJsselsprong van afgelopen jaar door de Stadspartij. Dat werd door de raad (meerderheid PVDA) zo zonder overtuigende argumenten naar de prullenbak doorverwezen. Nu zitten ze nog geen half jaar later coalitiebesprekingen met elkaar te voeren over onder andere de IJsselsprong. Dit is voor een simpele burger als mijzelf gewoon niet te begrijpen. Waar de blijft de geloofwaardigheid nog !!
Zo maar een burger in de gemeente Zutphen - 19-03-2010 | 15:32
@zo maar een burger...

je kan ook andersom redeneren natuurlijk.

Je kan ook tijdens de onderhandelingen flink water bij de wijn doen, en zo zeker stellen dat je gaat besturen. Als het er dan uiteindelijk op aan komt (de komende jaren), kan je altijd nog anders stemmen, en zo je oorspronkelijke plannen toch nog eer aan doen, en zaken dwarsbomen waar je het niet mee eens ben.
dat alles moet wel een beetje geniepig gaan natuurlijk, mag niet te overduidelijk zijn.
Bijvoorbeeld: GL doet nu alsof ze wel meegaan met de IJsselsprong, maar straks gaan ze vet tegen stemen....

Burger - 19-03-2010 | 13:40
Ja, hoor dan gaan we weer met zijn allen. Voor de verkiezingen liggen de standpunten van de politieke partijen mijlen ver uit elkaar. Dan komen de verkiezingen en laten we de burgers met zijn allen stemmen. En vervolgens doen de partijen tijdens de coalitievorming weer zo veel water bij de wijn dat van de standpunten van voor de verkiezingen geen spaan over blijft. Want uiteindelijk gaat het er toch alleen maar om te kunnen besturen. Beste politieke partijen hou de rug toch eens recht (ook als dit betekend dat je in de oppositie komt). Bvd een bezorgde burger.
Zo maar een burger in de gemeente Zutphen - 19-03-2010 | 12:26

U kon tot 17-04-2010 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Discussie

Derde hotel?

Ondernemer Mark Schiphorst wil een nieuw hotel bouwen bij het Bronsbergenmeer in Zutphen. De bestaande hotels, Eden en Inntel, zitten niet op de komst van een derde, luxe hotel in Zutphen te wachten. Zij zeggen het moeilijk te krijgen zodra rechtersopleiding SSR daadwerkelijk Zutphen verlaat. Is er plaats voor een derde, groot hotel in Zutphen?