ZWOLLE - Volgens getuigen waren het drie mannen geweest die op 14 augustus 2010 poogden in te breken bij een woning aan de Paasloostraat in de Zwolse wijk Stadshagen.
Met een ijzeren voorwerp hadden ze geprobeerd via de schuifpui binnen te komen. Het drietal nam echter de benen, toen ze ontdekten dat ze waren opgemerkt. Een van hen sprong tijdens zijn vluchtpoging in de sloot die parallel loopt aan de Stadshagenallee. Hij werd meteen aangehouden. De andere twee verdachten werden opgepakt toen ze zich probeerden schuil te houden in een achtertuin. Uiteindelijk zijn vier jongens opgepakt. Gisteren moest de 22-jarige I.R. uit Zwolle zich bij de politierechter in Zwolle verantwoorden voor de poging tot inbraak. ,,Ik heb er niets mee te maken. Ik ben er zeker niet bij geweest'' hield hij vol. Waarom een van de medeverdachten zijn naam had genoemd, daar had hij geen duidelijke verklaring voor. ,,De anderen hebben mijn naam niet genoemd.''
De officier van justitie achtte de poging tot inbraak desondanks wel bewezen. ,,De anderen hebben niet willen verklaren'', zo hield hij de verdachte voor. Hij eiste een gevangenisstraf van zeven weken. De advocaat meende echter dat de enige optie was dat R. werd vrijgesproken. Ze vond dat die ene keer dat zijn naam was genoemd door een medeverdachte, nog niet betekende dat haar client er bij was geweest. Bovendien werden drie schoensporen in de tuin van de woning aangetroffen, waarvan er niet een aan haar cliënt kon worden gelinkt. Ook herinnerde ze de rechter eraan dat de getuigen drie mannen hadden gezien, en niet vier. De rechter was het met de raadsvrouw eens dat het bewijs te mager was en sprak de Zwollenaar vrij.


Sorteer reacties















U kon tot 14-03-2012 reageren op dit artikel.