Spellenspektakel stelt zich tevreden met dik 10.000 bezoekers

Auteur: door Caspar van Oirschot |   maandag 26 november 2007 | 06:02 | Laatst bijgewerkt op: maandag 26 november 2007 | 10:43

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Om videos te bekijken, heeft u flash nodig. Klik hier om de laatste versie te downloaden.
Op het Spelletjesspektakel werd een wereldrecord gevestigd: in twaalf uur tijd, vanaf half 6 in de ochtend, werden 43.544 Tantrix-tegeltjes aan elkaar gelegd. Doel is dat zo te doen, dat er ononderbroken lijnen ontstaan. Het vorige record stond op 23.463 steentjes.foto Cees Baars

Op het Spelletjesspektakel werd een wereldrecord gevestigd: in twaalf uur tijd, vanaf half 6 in de ochtend, werden 43.544 Tantrix-tegeltjes aan elkaar gelegd. Doel is dat zo te doen, dat er ononderbroken lijnen ontstaan. Het vorige record stond op 23.463 steentjes.foto Cees Baars

ZWOLLE - Drie dagen spellenspektakel is bij lange na niet genoeg om van alle spellen die op de eerste editie van het evenement in Zwolle te zien zijn, één potje te doen.

Want het aanbod in de IJsselhallen is groot, heel groot. Zo'n tachtig bedrijven en kleinere onderneminkjes presenteerden zich op de beurs die dit jaar voor het eerst in Zwolle stond. Stiekem hadden de organisatoren gehoopt op twaalf- tot vijftienduizend bezoekers.

Maar kennelijk wensten veel vaste klanten de reis naar Zwolle dit jaar niet af te leggen. Want het spektakel heeft in de vijftien voorgaande jaren in Eindhoven een flinke vaste kern van bezoekers opgebouwd en daar zitten logischerwijs veel zuiderlingen bij. Het bedrijf 999Games begon ooit met de beurs.

Andere spellenfabrikanten werden er vervolgens ook bij betrokken. Vorig jaar kocht evenementenbedrijf Libéma, eigenaar van de IJsselhallen, het spellenspektakel en werd besloten voortaan voor Zwolle te kiezen. Waar het evenement rimpelloos verliep. "Dus we kunnen hier nog wel flink groeien" , stelt organisator Mathijs Mossink van Libéma. Nederlandse spellenverenigingen en non-profit instellingen kregen een eigen zaal, de commerciële producenten domineerden de grootste hal. Duizenden bezoekers schoven aan om de vele honderden oude én nieuwe spellen te testen of - in veel gevallen - te kopen.

Opmerkelijk: volgens de Telegraaf is het oud-Hollandse spel sjoelen weer helemaal terug van weggeweest. Op het spellenspektakel bleek daar nog weinig van.


U kon tot 26-12-2007 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

de Stentor op sociale media

Koopavonden

Zou u vaker naar de Zwolse binnenstad gaan als de winkels op andere tijden open zijn?

Zwolle zou wat de gemeente betreft van het Zwolse winkelhart een bruisender plek moeten maken.