Prima cijfers voor onderwijs in Zwolle

Auteur: door Caspar van Oirschot |   maandag 14 december 2009 | 09:55 | Laatst bijgewerkt op: maandag 14 december 2009 | 10:19

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ZWOLLE - Zwolse scholen doen het over de hele linie prima. Dat blijkt uit de rapportcijfers die dagblad Trouw jaarlijkse uitdeelt aan alle middelbare scholen in Nederland. Trouw toetste de scholen op de kernvakken Nederlands, Engels en Wiskunde.

Er is gekeken naar de cijfers voor de kernvakken en de trends.

Een aantal zaken springt er zodoende uit. Zo doet de vmbo-tak van het reformatorische Greijdanus College het minder. Greijdanus zakte met vmbo-K én vmbo- GT gemiddeld een kwart punt op de kernvakken.

Talentstad deed het met vmbo-GT nog minder: gemiddeld twee van de kernvakken onder een 6 en gemiddeld een half punt gezakt op de kernvakken. Bij de Havo-opleidingen springt het Meander College eruit, in positieve zin. Een van de drie kernvakken scoort gemiddeld boven de 7 en de school steeg gemiddeld een half punt of meer op de kernvakken. Ook Landstede/TaK en Van der Capellen stegen met de gemiddelde cijfers op de Havo.

Bij de VWO-scholen springt het Carolus Clusius College eruit: een kernvak scoort gemiddeld boven de 7, en er is een gemiddelde stijging van een kwart punt. Het Meander College deed het bij VWO'ers juist iets minder: een daling van een kwart punt gemiddeld en gemiddeld werd op een van de drie kernvakken onder de 6 gescoord.

Het volledige onderzoek is te bekijken op: www.trouw.nl/schoolprestaties .


U kon tot 13-01-2010 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

de Stentor op sociale media



Facebook