Auteur: door Janske Mollen |
woensdag 10 februari 2010 | 07:03 | Laatst bijgewerkt op:
woensdag 10 februari 2010 | 15:32
De Studentenboot. Foto Tom van Dijke
ZWOLLE - De woonunits van de Zwolse Studentenboot, eind 2004 in gebruik genomen door studenten én starters, worden het nieuwe tijdelijke onderkomen aan de Oostzeelaan voor de verslaafde dak- en thuislozen van Tactus Verslavingszorg.
Dat zegt Erwin Stuiver, ontwikkelingsmanager bij deltaWonen, samen met woningcorporaties SWZ en Openbaar Belang eigenaar van de boot. Er was onder studenten en starters niet genoeg vraag naar de woningen, waarna de boot 'leegliep' en nu sinds december leegstaat. "Ik denk dat dat inderdaad aan de locatie van de boot lag", aldus Stuiver. "Alhoewel we er toen wel alles aan hebben gedaan om het veilig te maken met bijvoorbeeld genoeg verlichting. Maar studenten willen blijkbaar toch dichterbij de stad wonen en een ligplaats aan één van de grachten zit er met dit gevaarte echt niet in."
"Bovendien liep de vergunning af", meldt een gemeentewoordvoerder en wegens het gebrek aan animo voor de studentenboot 'en de bouwwerkzaamheden aan Frankhuizen, is die niet verlengd."
René de Heer, fractievoorzitter van de VVD vindt het jammer dat de studentenboot leeg staat. "Daar hebben we destijds toch hard aan gewerkt om die boot er te laten komen", zegt hij. "Dat was echt noodzakelijk."