ZWOLLE - Een groepje jongeren uit wil de skatebaan in Stadshagen graag verbeterd zien en kreeg de gemeente zo enthousiast dat die er 75.000 euro voor beschikbaar stelde.
Nu blijkt dat ze daarvan maar 25.000 euro aan toestellen mogen besteden en wordt hun inbreng niet op prijs gesteld. "Het is allemaal voor niks geweest", verzucht Ozah Pamuk (15).En ze waren zo voortvarend begonnen. Met hulp van de jongerenwerkers van het jongerencentrum in Stadshagen bedachten ze het plan, legden dat plan aan de gemeente voor en die stelde het geld beschikbaar: 75.000 euro.
"De jongeren waren door het dolle! Zóveel geld om die skatebaan echt naar hun zin te maken", vertelt Hans Kroeze, vader van Olle (12), één van de skaters.
Olle en diens vriend Ozah vertellen: "We zijn vervolgens in een viertal gesprekken met de jongerenwerkers en met Maarten en Toby van skatewinkel Board Father, die ons heel goed konden helpen, een plan gaan maken. We hadden al snel een superskatepark op papier, ter waarde van het bedrag dat ze hadden toegezegd. Maar toen bleek ineens dat er 25.000 euro voor het asfalt van het bedrag af ging en nog eens 25.000 euro voor de website en de communicatie. En bleef er dus maar een derde over voor de toestellen. Daar kun je echt bijna niks mee."
Bovendien wil de gemeente alleen met een leverancier werken waar ze al vaker mee gewerkt hebben. "Maar die heeft ook de huidige ramp gemaakt bij LevelZ en die is zo beroerd dat er niemand wil skaten.", aldus de skaters.
"En dat terwijl wij via de Board Father een leverancier hadden gevonden die meer en mooiere toestellen heeft en die ook nog eens voor minder geld levert dan de leverancier van de gemeente."
Volgens de gemeente kloppen die bedragen niet helemaal. "Er gaat 7000 naar communicatie (website, voorlichting, posters, flyers en mensuren), 11.000 naar ambtelijke begeleiding, 20.000 naar het asfalt en dan blijft er dus 25.000 euro over voor de toestellen", aldus een gemeentewoordvoerder. "Ook het bedrag voor het asfalt is niet te veel. We proberen het geld zo efficiënt mogelijk te besteden door aan te haken bij een asfalteerproject wat dan al in de wijk wordt gedaan. De genoemde bedragen zijn min of meer gelijk aan de skatebaan in Zwolle-Zuid."
Maar dat is opgeteld 63.000 euro, waar is de rest dan? "Dat is btw, daar koop je niks voor", zegt de woordvoerder.
De jongens en vader Kroeze snappen er niks van. "Als de gemeente maar 25.000 euro uit had willen geven aan dat park hadden ze dát moeten zeggen, nu zijn ze blij gemaakt met een dooie mus", legt vader Kroeze de teleurstelling van de jongens uit. "Ze zijn natuurlijk blij dát ze geld kregen, maar ze voelen zich genept, nu die 75.000 euro effectief niet besteed kan worden aan skate-toestellen."


Sorteer reacties















U kon tot 17-04-2010 reageren op dit artikel.