Grijze golf op Pelikaanterrein

Auteur: door Sander Lindenburg |   woensdag 21 april 2010 | 15:54 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 21 april 2010 | 17:34

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Om videos te bekijken, heeft u flash nodig. Klik hier om de laatste versie te downloaden.
Olga Commandeur (l) geeft instructies aan Zwolse ouderen die afkamen op de seniorensportdag op sportpark De Pelikaan. Foto Tom Van Dijke

Olga Commandeur (l) geeft instructies aan Zwolse ouderen die afkamen op de seniorensportdag op sportpark De Pelikaan. Foto Tom Van Dijke

ZWOLLE - De energie die Olga Commandeur en Duco Bauwens uitstralen werkt aanstekelijk. Werd door dit tv-duo van 'Nederland Beweeg' eerst begonnen met een klein groepje midden op het Pelikaan-sportterrein, al snel groeide het tot dansende grijze massa.
Want niemand kon blijven stilstaan. En dat was nu juist het idee achter de eerste Zwolle Senior Actief-dag.

Janneke de Groot van de organiserende Stichting Welzijn Ouderen (SWO) is tevreden over het verloop. "SWO organiseert voor 2000 senioren wekelijks in 120 groepen sportieve activiteiten, van koersbal tot yoga. Vorig jaar zijn daar buitensporten bij gekomen. Deelnemers kunnen kan kennismaken met verschillende sporten. Het idee is dat ze er enthousiast over worden en zich aansluiten bij een sportclub. Bewegen is een must wil je gezond de eindstreep halen", zegt De Groot, die schat dat 40% van het bezoek aan de dag nieuwkomers zijn. Voor het project wordt subsidie gegeven. Het idee is om ouderen meer te laten bewegen en daardoor de sportacommodaties ook in de nu ongebruikte uren doordeweeks in gebruik te nemen.

Jeanette van Leijen (78), Gerrie van Vilsteren (72) en Miny Kemerink (68) uit Zwolle zijn enthousiast over de dag: "We zijn hier met onze volksdansclub. Dat is een leuke manier om flink te bewegen. Maar we proberen hier nu ook het tafeltennis en het sjoelen".

Diny de Vos (74) uit Assendorp zegt dat ze haar hele leven al aan beweging heeft gedaan. Gymnastiek was haar sport. Nu blijft ze nog in beweging door Fitgym en door het spelen van koersbal. "Het leuke van het spel is dat je denkt dat je een paar punten verzameld hebt, maar dat dat door de laatste bal nog kan veranderen".

Ruud Sie (78) legt net de stick voor knotshockey weg. Vroeger deed hij aan fietsen en zwemmen, maar ook nu blijft hij in beweging: "Alle sporten zijn goed. Ze mogen me vragen voor beachvolleybal of tennis, ik vind alles prachtig".

Zie videoreportage op www.destentor.nl

U kon tot 21-05-2010 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

de Stentor op sociale media



Facebook