Drie lokale SP'ers stappen op om Yildirim

maandag 17 september 2007 | 22:00 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 18 september 2007 | 22:48

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Senator Düzgün Yildirim. ANP Photo

Senator Düzgün Yildirim. ANP Photo

ZWOLLE - Naast fractievoorzitter Margriet Twisterling van de SP in Zwolle heeft gisteravond ook Statenlid Jelma Wiegersma haar lidmaatschap van de partij officieel beëindigd.

Tijdens een persbijeenkomst op het stadhuis van Zwolle gaf ook de fractiesecretaris van de SP in Deventer -Harm-Jan Jansen - er de brui aan.

Het trio voelt zich niet meer thuis bij de partij vanwege de perikelen rond de geroyeerde senator Düzgün Yildirim. Yildirim, de partner van Twisterling, kwam via voorkeursstemmen in de Overijsselse Statenfractie en vervolgens in de Eerste Kamer. Van de drie stapt alleen Jansen over naar Solidara, de nieuwe partij van Yildirim. Twisterling heeft het gehad met de actieve politiek, Wiegersma stapt niet over omdat ze nog wel achter het gedachtegoed van de SP staat.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
..Ben zo benieuwd hoe SP stemmers die op Yildirim stemden nu door hem vertegenwoordigd worden in de provincie ?
edwin - 18-09-2007 | 22:39
En..wat nu? krijgen we nu een tweede SP? Een partij waarbij de leden geen geld aan de partij hoeven te geven, en 1 waarbij degene met de meeste voorkeurstemmen wel in de kamer mogen zitten?.........
Herman - 18-09-2007 | 22:05
wow, wel drie.....
Paul - 18-09-2007 | 18:55

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

De website van de Stentor is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 500 tekens), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. De Stentor staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10.Reacties of citaten daaruit mogen worden gebruikt in de papieren krant.


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail .

Hypotheeklead


Verkiezingen

Snelheid

Geen 80 maar 60 km/h?

De provincie Overijssel heeft een plan voor snelheidsbeperking: Van 80 naar 60 km op doorgaande wegen: Een onzinnig plan?

Nieuws uit:

Specials

Klik op de schets voor alles over het Van der Capellen-project van de Stentor