CDA zet discussie Hedon op scherp

Auteur: door Sander Wageman |   maandag 01 maart 2010 | 23:41 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 02 maart 2010 | 17:50

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Een volle burgerzaal als trefpunt voor - op het jongerendebat in Hedon na (vanavond) - het laatste verkiezingsdebat. Na een intensieve campagne, die de partijen overal in de stad deed opduiken, vormde gisteren het stadhuis de vertrouwde omgeving voor hét lijsttrekkersdebat. foto Frans Paalman

Een volle burgerzaal als trefpunt voor - op het jongerendebat in Hedon na (vanavond) - het laatste verkiezingsdebat. Na een intensieve campagne, die de partijen overal in de stad deed opduiken, vormde gisteren het stadhuis de vertrouwde omgeving voor hét lijsttrekkersdebat. foto Frans Paalman

ZWOLLE - Het CDA wil niet investeren in de uitbreiding of verplaatsing van popcentrum Hedon zolang niet duidelijk is welke financiële consequenties de naderende bezuinigingen op het gemeentebudget hebben.
Dat liet lijsttrekker Erik Dannenberg gisteravond tijdens het lijsttrekkersdebat in het gemeentehuis weten.

Volgens de christen-democraten zou een nieuw popcentrum mogelijk wel haalbaar zijn als het wordt meegenomen in de ontwikkeling van de Spoorzone (rond het NS- station), omdat de provincie dan mee betaalt. Dannenberg: "We moeten verantwoord met de middelen omgaan. Je kunt zo'n investering nu niet meer los zien van de huidige financiële context."

Een meerderheid van de andere partijen verwijt het CDA op dat onderwerp van mening te zijn veranderd, omdat het eind vorig jaar een amendement steunde waarin het college twee nieuwe locaties (naast Theater De Spiegel en op de huidige plek) zou onderzoeken.

Dannenberg: "We hebben altijd gezegd dat we een nieuw Hedon willen, maar niet tegen elke prijs."
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Zorg nou eerst maar eens dat de gemeente geen cent meer in De Speigel hoeft te steken en dat zij hun leningen zsm terugbetalen. Theaters zijn in de regel altijd al prestige projecten van gemeentes geweest aangezien deze bijna nooit zelfstandig kunnen draaien en je er maar een klein groepje liefhebbers mee pleziert.

Poppodia daarentegen wel, dus het lijkt me verstandig om daar juist wel in te investeren! Zwolle loopt echt jaren achter ten op zichte van andere steden vwb poppodia, clubs/disco etc. Tijd om deze achterstand eens te gaan inlopen!
Advizeur - 02-03-2010 | 10:08

U kon tot 01-04-2010 reageren op dit artikel.

Banner stemmen