De Oranjes zijn in Lech al decennialang kind aan huis. De kinderen van koningin Beatrix hebben als hummeltjes al skiën geleerd in dit plaatsje in het Oostenrijkse Voralberg.
Voor prins Johan Friso, die gistermiddag onder een lawine belandde, is Voralberg daarom bekend terrein alsof het zijn achtertuin is. Al veertig jaar suist hij daar van hellingen af. Eerst met zijn broers prins Willem Alexander en prins Constantijn en sinds een jaar of tien met zijn vrouw prinses Mabel. De ervaren Friso bevond zich gistermiddag buiten de piste, maar dat is juist voor ervaren skiërs als Friso de lol van skiën in Voralberg. Duizenden zijn hem voorgegaan, en duizenden zullen het na hem doen. Om gisteren buiten de pistes te skiën was echter wellicht wat minder verstandig, want er was een waarschuwing 'vier' gegeven voor lawinegevaar. Maar de verstandige Friso zal nooit gedacht hebben dat hij zijn leven in de waagschaal stelde.Voor koningin Beatrix betekent het ski-ongeluk van haar tweede zoon een nieuwe beproeving. De rimpels in haar gezicht zullen deze dagen nog een fractie dieper worden. De dood van haar ouders, de dood van haar man, de aanslag op haar familie bij De Naald in Apeldoorn, en dan nu een zoon die moet vechten voor zijn leven. Voor een moeder een onverdraaglijke gedachte. Het kruis dat onze koningin, maar deze dagen vooral moeder, moet dragen, zal pijnlijk zwaar zijn.
Voor Beatrix, Friso's vrouw Mabel en hun dochtertjes van vijf en zes breken bange tijden aan. Volgens de officiële berichtgeving duurt het nog enige dagen voordat duidelijk is hoe ernstig de situatie exact is. Maar de herhaalde omschrijving 'stabiel maar niet buiten levensgevaar' maakt duidelijk dat Friso voor zijn leven vecht.
Hopelijk gaan er veel goede gedachten naar koningin Beatrix. Op momenten dat het land troost nodig heeft, geeft ze altijd thuis. Deze dagen kan de koningin al onze steun gebruiken.



Sorteer reacties











