Nog 6 examens te gaan voor Corine

Auteur: door Jauke Hamstra ZWOLLE |   dinsdag 20 mei 2008 | 03:52 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 20 mei 2008 | 20:07

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Om videos te bekijken, heeft u flash nodig. Klik hier om de laatste versie te downloaden.
Corine Appel hield een goed gevoel over aan het vmbo-examen 'Landbouw-breed'. Ze moet nu nog zes examens maken. foto Sacha Wunderink

Corine Appel hield een goed gevoel over aan het vmbo-examen 'Landbouw-breed'. Ze moet nu nog zes examens maken. foto Sacha Wunderink

Ze moet nog een aantal examens doen, maar Corine Appel - vmbo-scholiere aan AOC De Groene Welle - staat er goed voor en verwacht dat ze wel zal slagen. Maandagochtend moest ze haar eerste examen doen voor het vak 'Landbouw-breed'.

De uit IJsselmuiden afkomstige leerlinge hield hier een goed gevoel aan over. "Ik ging met een 7 dit examen in, dus zat er niet over in. Ik was wel zenuwachtig toen ik met klasgenoten stond te wachten bij het lokaal.

Maar als je eenmaal zit en je hebt het examen voor je liggen, is de spanning wel weg", aldus Corine.

Voor het examen - met zowel open als gesloten opgaven - moest Corine (17) ondere andere vragen beantwoorden over bomen, planten, dieren, genetische modificatie en de landbouwsector in het algemeen. "Ik had niet zoveel moeite met vragen over de samenstelling van potgrond en natuurlijk gewas of chemische bescherming. Maar toen het op de rekensommen aankwam, had ik wat meer tijd nodig."

Corine moest vier boeken doorwerken voor dit examen. "Ik heb een aantal middagen geleerd, maar moest mij er een aantal keren echt toe zetten vanwege het mooie weer. Van school kreeg je het advies mee om niet meer dan vier uren per dag te leren en genoeg te ontspannen."

Over het examen Landbouw-breed zat Corine niet zo erg in. Ze heeft meer moeite met talen. Corine: "Ik heb dyslexie, dus teksten lezen en schrijfopdrachten maken is voor mij best lastig. Met name het vak Duits vind ik maar niets. De enige reden waarvoor ik voor dit vak gekozen heb, is dat ik een hoger niveau kan halen."

"Engels pak ik sneller op, waarschijnlijk omdat ik vaak films kijk." Ook tegen het eindexamen natuur- en scheikunde ziet Corine nog op. "Ik volg bijles voor dit vak, samen met twee jongens uit mijn klas. De formules zijn zo lastig om uit te voeren. Heb je eindelijk alle lettertjes en de juiste getallen bij elkaar gezocht, kies je voor de verkeerde formule. Gelukkig mag ik het formuleboek Binas bij het examen gebruiken", zegt de scholiere.

Tussen de examens door maakt Corine tijd vrij om te ontspannen. "Dan ga ik naar vriendinnen toe, lekker buiten zitten of dollen met de hond." Die laatste bezigheid is haar passie. Als ze slaagt wil ze volgend jaar beginnen aan een opleiding tot dierenartsassistente, eveneens (gedeeltelijk) aan AOC De Groene Welle in Zwolle. Corine: "Ik heb dit jaar twee keer stage gelopen bij dierenklinieken en mocht ook assisteren bij operaties. Ik had het er erg naar mijn zin."


U kon tot 19-06-2008 reageren op dit artikel.

Geslaagden

Examentwitter