EINDHOVEN (ANP) – Maaltijden van een Turks voetbalelftal zijn dinsdag door de douane ingenomen op het vliegveld van Eindhoven. Na een fikse uitbrander van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) mochten de spelers van het team hun eten gisteren meenemen naar hun hotel om het daar op te eten, zei een woordvoerster donderdag.
De maaltijden die de voetballers niet op krijgen en de verpakkingen moeten worden vernietigd. Bovendien mogen zij nooit meer maaltijden uit hun thuisland meenemen naar Nederland, aldus de zegsvrouw. Het ging in totaal om 75 kilo voedsel. De douane schakelde de NVWA in, omdat er officieel vanuit Turkije geen vlees, zuivel en ei de Europese Unie in mag. Dat is om te voorkomen dat bepaalde dierziektes Europa binnenkomen.
De douane wil ‘in verband met haar geheimhoudingsplicht’ niet zeggen of het gaat om het team van Trabzonspor, dat donderdagavond voetbalt tegen PSV.


Sorteer reacties












U kon tot 24-03-2012 reageren op dit artikel.