Tuchtcommissie tikt Rutten op vingers

  dinsdag 16 maart 2010 | 18:12

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
PSV-trainer Fred Rutten. ANP

PSV-trainer Fred Rutten. ANP

ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB heeft PSV-trainer Fred Rutten op de vingers getikt wegens zijn uitspraken na de verloren competitiewedstrijd van zijn ploeg bij NAC Breda. Volgens de tuchtcommissie heeft Rutten ,,op verbale wijze de arbitrage in diskrediet gebracht''. Rutten kreeg een voorwaardelijke schorsing van één wedstrijd met een proeftijd van een jaar. Hij kan dus zaterdagavond in de topper tegen lijstaanvoerder FC Twente gewoon op de bank plaatsnemen.

Rutten liet zich na afloop van het duel in Breda (2-1 voor NAC) negatief uit over arbiter Eric Braamhaar. Die had volgens hem een heel grote rol gespeeld in de nederlaag. Aan de beslissende treffer van NAC ging volgens hem een overtreding op Dirk Marcellis vooraf. ,,Bovendien had even eerder Ola Toivonen voor ons een strafschop verdiend'', zei de trainer van PSV.

Daarnaast meldde Rutten dat een van de assistent-scheidsrechters tegen hem had gezegd dat de arbitrage nogal Twents gekleurd was, bijvoorbeeld omdat Braamhaar uit die streek komt. ,,Ik dacht dat het een grapje was. Misschien was het dat ook wel. Toch waren sommige beslissingen wel erg gekleurd'', vond Rutten, die dat weekeinde de koppositie met PSV verloor aan FC Twente.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Als je bekijkt wat voor shit er in de eredivisie gefloten wordt, dan neem ik mijn petje heel diep af voor de spelers die er telkens in slagen om de scheids NIET een muilpeer te geven. Het is bij de beestan af dat soms beslissingen worden genomen die aantoonbaar fout zijn. Er wordt op grote en grove schaal gemanipuleerd en op andere momenten weer volstrekt willekeurig gereageerd. Om pietluttigheden worden gele kaarten gegeven en de meest verschrikkelijke doodschoppen weggewuifd, waar dieprood op zijn plaats geweest zou zijn. De KNVB heeft het scheidsrechterkorps in zo'n greep dat zij zich helemaal niets kunnen veroorloven en eigenlijk alleen als een wandelend regelboek over het veld darren. In een congsie met de tuchtcommissie worden niet alleen spelers maar ook trainers in het keurslijf gedwongen. En levert er al eens een scheidsrechter commentaar op zijn eigen leiding kan hij er bijna zeker van zijn voorlopig niet voor promotie in aanmerking te komen. Bewust noem ik geen namen of clubs, opdat ik niet van partijdigheid beticht wordt. In zekere zin hebben alle clubs en trainers er last van, dus is het hoog tijd dat de situatie verbeterd en de KNVB eens kritisch naar zichzelf gaat kijken.
Jan Wandelaar - 17-03-2010 | 09:57

U kon tot 15-04-2010 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Laatste nieuws Sport Regio