APELDOORN - Homburg Apeldoorn mag voor de tweede keer in haar geschiedenis Europa in. De Apel- doornse schakers speelden op de slotdag van de Meesterklasse met 5-5 gelijk tegen LSG en eindigden daardoor op de knappe derde plaats.
Die klassering was op voorhand zeker niet verwacht. Op basis van de teamratings werd Homburg ingeschaald als de nummer vijf van Nederland, maar de Apeldoornse ploeg overtrof zichzelf. Dit tot tevredenheid van teamcaptain Merijn van Delft, zelf al sinds jaar en dag speler van het eerste team. ,,Ik ben hier hartstikke tevreden mee, ja. We hebben veel jonge spelers ingepast en eindigen toch als derde. erg knap.''Op de slotdag speelde Homburg met 5-5 gelijk tegen LSG. Dit mede door een zege van Sjef Rijnaarts op internationaal meester Edwin van Haastert. ,,Sjef speelde zijn partij zaterdag al vooruit, omdat hij vandaag (gisteren, red.) naar Portugal moest vanwege een stage. Bij winst zou hij zijn eerste internationale-meesternorm behalen en dat is hem gelukt. Hartstikke mooi, een leuke afsluiter van het seizoen'', aldus Van Delft.
Homburg plaatste zich vanwege de derde plaats voor de European Club Cup, later dit jaar in Slovenië. ,,We hebben één keer eerder in de Europa Cup meegedaan, in Turkije. Dat was toen erg leuk'', kan Van Delft zich nog goed herinneren. Voor komend seizoen zijn er weinig veranderingen te verwachten in de teamopstelling van Homburg Apeldoorn. ,,Landskampioen HSG verliest haar sponsor. De verwachting is dat de strijd om de titel daardoor helemaal open komt te liggen.''















U kon tot 14-06-2011 reageren op dit artikel.