Klein Dochteren blijft groot met kloot

Auteur: door Jan Hendriksen |   maandag 11 februari 2008 | 03:03 | Laatst bijgewerkt op: maandag 11 februari 2008 | 19:05

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
LOCHEM - Klein Dochteren is klootschieten.
Zowel het mannen- als vrouwenteam beklommen in de Groenlose buurtschap Zwolle het hoogste schavot van het erepodium. De landelijke titel op het onderdeel werd weer eens een keer opgeëist door de Lochemse vereniging uit de gelijknamige buurtschap. Een 'dubbel' die zelden voorkomt binnen een sport, die zich diep geworteld heeft in de buurtschap. Hoewel? Voetbal staat eigenlijk nog steeds nummer één in Klein Dochteren.

Net zoals bij de gelijknamige voetbalclub moeten de klootschieters het inmiddels ook hebben van 'jongs' en 'deerns' van buiten de buurtschap. Een voorbeeld van jongens van 'buiten' in het mannen kampioensteam: Albert Stokkink (21) en Maarten Otten (24). Jongens van de 'straat' die zich in het kampioensteam hebben gewurmd naast gevestigde namen als Hendri Bannink (30) Harold Dolleman (37) en Henk Lunneker (42). Spelers die al jaren op het hoogste niveau acteren.

Stokkink en Otten gooiden dit seizoen bij toerbeurt in de hoofdmacht. ,,Het is zaak dat er van onderuit aanvulling komt. Want de Dollemannen, Beumers, Nijenhuizen en Lunnekers hebben ook niet het eeuwige leven in de hoofdmacht van de club'', zo verklaart secretaris Rob Groen. Met drie teams in de Achterhoekse competitie is Klein Dochteren verreweg de breedste club binnen de klootschietsport in de regio. Een sport die een marginaal bestaan heeft maar sportief niet meer weg te denken is in de buurtschap. Groen: ,,Maar dan is het wel zaak dat er telkens nieuwe instroom is. En daar ligt nu juist het probleem.''

Kende Klein Dochteren een jaar of tien geleden nog vijf jeugdteams. Nu is er maar een jeugdteam actief. De vereniging beraad zich dan ook over de toekomst. ,,We willen de klootschietsport nadrukkelijk als tweede sport onder de Lochemse jeugd gaan promoten. Jaarlijks komen alle plaatselijke basisscholen bij ons al over de vloer. Maar dat levert geen grote aanwas op. Grotendeels wordt de sport van vader op zoon/dochter en/of moeder op dochter/zoon doorgegeven. Stokkink en Otten zijn daar mooie voorbeelden van.''

Albert Stokkink gaat zich in de toekomst nog nadrukkelijker op de klootschietsport storten. De leerling techniek heeft zijn zaterdagse bijbaantje ervoor inmiddels opgegeven. Zijn grote voorbeeld: Harold Dolleman. ,,Die jonge is zo fanatiek en bezeten van het spelletje. Hij zegt waarop het staat. Ook als ik verzaak. Ik verslaap me op zondagmorgen niet meer. Daar pluk ik nu de vruchten van'', zo verklaarde de kersverse blijde landskampioen.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Lol.. speciaal me bijbaan ervoor opgezegt, om me te focussen op klootschieten heb ik dat gezegt dan?
Albert - 11-02-2008 | 18:33

U kon tot 12-03-2008 reageren op dit artikel.

Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Carrousel