Bosman slaat bijna de slag van haar leven

  maandag 28 februari 2011 | 11:57 | Laatst bijgewerkt op: maandag 28 februari 2011 | 12:17

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
GENT - Meer dan een decennium lang reed Andrea Bosman voor de grote Nederlandse vrouwenteams, maar nu de 31-jarige ergotherapeute uit Ermelo een stapje terug heeft gedaan, won ze bijna de grootste wedstrijd in haar carrière. Het lukte net niet.
In de eindsprint van de Omloop Het Nieuwsblad werd Bosman zaterdag verslagen door de Zweedse kampioene Emma Johansson.

Bosman, wegkapitein bij de bescheiden clubploeg SRAM WV Eemland, erkende dat ze wel verwacht had het te moeten afleggen tegen Johansson. "Emma was duidelijk de sterkste en daarmee de terechte winnaar", aldus Bosman, die flink getekend was door de kou, regen en inspanningen. "Ik zie het als een mooie opsteker voor mezelf in de aanloop naar het wereldbekerseizoen en als een droomstart voor SRAM WV Eemland."

Op de Cote de Trieux versnelde Johansson. Even reed ze alleen voorop, maar al snel sloten Lucinda Brand en de Italiaanse Longo Borghini zich bij haar aan, gevolgd door de Belgische Grace Verbeke. Tussen de bevoorrading en de Edelareberg sloten drie Nederlandse vrouwen aan: Chantal Blaak, Nederlands kampioene Loes Gunnewijk en Andrea Bosman. De zeven leidsters bouwden een voorsprong op van circa twee minuten.

Nadat Verbeke ten val was gekomen met een gebroken stuur, dreigde ook Bosman te moeten lossen. Ze maakte een stuurfoutje op de Paddestraat, een 2500 meter lange kasseienstrook, maar vond weer aansluiting op de Lippenhovestraat, waar 1300 meter kinderkopjes zich uitstrekken. In de straten van Gent slaagde alleen Johansson erin om Bosman in de eindsprint te passeren.

U kon tot 30-03-2011 reageren op dit artikel.