Waar een paard je al kan brengen

Auteur: door Dinette Neuteboom |   maandag 08 februari 2010 | 08:36 | Laatst bijgewerkt op: maandag 08 februari 2010 | 11:33

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Aat van Essen poseert bij het Grand Prix Village. Het gebouw op de achtergrond is geen woning, maar een paardenstalling.foto Dinette Neuteboom

Aat van Essen poseert bij het Grand Prix Village. Het gebouw op de achtergrond is geen woning, maar een paardenstalling.foto Dinette Neuteboom

WELLINGTON - "Twee weken geleden, tijdens Jumping Amsterdam, vroeg bondscoach Sjef Janssen of ik mee wilde doen aan de World Dressage Masters in Florida. Fantastisch natuurlijk, maar er moest op korte termijn zoveel geregeld worden, dat ik me afvroeg of het ging lukken", blikt Aat van Essen terug op de hectische week.

Zie ook:


"Het bloed van Premier moest in Hannover onderzocht worden, de vluchten moesten geregeld worden en er kwam heel veel rompslomp omdat je niet maar zo een paard uit mag voeren." Maar alles kwam goed en vorige week zaterdag kwam Van Essen met zijn zus Andrienne aan op 's werelds grootste concours in Wellington.

Van de Nederlandse sneeuw naar de subtropische warmte van Florida was een aangename verandering, maar van 'doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg' in Nederland tot 'doe maar knettergek, want gewoon is ook maar zo gewoon' in paardenparadijs Wellington was op z'n zachtst gezegd " effe wennen".

"Je weet niet wat je ziet als je hier rondrijdt", begint Van Essen zijn verhaal. "Het concours is voornamelijk gericht op springen en duurt twaalf weken. Er zijn veertien springringen en duizenden combinaties doen mee. Er staan ongeveer 1500 paarden gestald op het concoursterrein, maar daarbuiten is het ook vele vierkante kilometers paardenland. Veel ruiters uit het noorden en oosten van Amerika komen in de winter namelijk naar Florida omdat het hier dan lekker weer is. Ze huren stallen in de buurt van het concours voor alle paarden die ze hebben. Het zijn echt alleen maar paardenstallen die je hier ziet", beschrijft Van Essen de omgeving van het Winter Equestrian Festival in Wellington, die bij mensen als de postbode en de pizzakoerier bekend staat als Horsevillage.

Met straatnamen als Stables Way, Appaloosa Trail en Polo Road is het louter en alleen paarden wat de klok slaat.

" Wij dachten eerst dat we hele luxe villa's zagen, maar dat bleken stuk voor stuk paardenstallen te zijn. Niet te geloven. Groter en mooier dan de meeste villa's in Het Gooi, van alle gemakken voorzien en allemaal met een prachtige springtuin voor of achter de stal".

Van Essen kwam pas echt woorden te kort in Grand Prix Village. Daar kan het blijkbaar nog gekker. "De rijken der aarde betrekken gedurende de winter een stal in het buitenproportionele Grand Prix Village", vertelt Van Essen. " De stallencomplexen daar hebben torentjes, glas in lood, toegangspoorten en alles erop en eraan. Langs elke weg in Grand Prix Village zijn speciale paden voor paarden die wekelijks worden bijgeknipt en geharkt door de vele mensen die er werken. Met verkeersborden wordt aangegeven dat de paarden voorrang hebben en een fulltime sheriff houdt toezicht op de naleving ervan. Het is ongelooflijk", lacht Van Essen.


U kon tot 10-03-2010 reageren op dit artikel.

Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

FC Zwolle