LEEUWARDEN - FC Zwolle heeft de eerste topwedstrijd in de reeks van drie verloren. In Leeuwarden werd Cecilio Lopes net voor rust weggestuurd voor een natrappende beweging en die uitsluiting was bepalend voor de uitslag (3-0). Trainer Art Langeler wilde geen waardeoordeel uitspreken over de actie van zijn spits, die na een overtreding op de liggende tegenstander Leon Hese stapte. "Scheidsrechter Bossen keek volgens mij ook de andere kant op. En dit is niet iets wat past bij Cecilio Lopes, een sportieve speler." De eerste helft had qua kansen niet veel om het lijf, met een man minder concentreerde FC Zwolle zich in de tweede helft op tegenhouden.
Zie ook:
Langeler zag echter ook dat zijn tiental nog een paar behoorlijke kansen kreeg om de nederlaag te voorkomen. De Friese defensie was niet standvastig en vier keer kwam FC Zwolle gevaarlijk door, waarbij Eldridge Rojer de bal op de lat lepelde.
Langs de kant wilden Langeler, Boekweg en Stam meer risico's nemen, toen Cambuur de wedstrijd via Diaz besliste. Het eerste optreden van Jeffrey van den Berg in het Zwolse shirt viel daarbij volledig in het niet. De Visscher zorgde in blessuretijd voor geflatteerde eindcijfers. "Die rode kaart heeft Zwolle opgebroken", constateerde Cambuur-trainer Stanley Menzo. Langeler schakelde snel om na het verlies. "Gelukkig spelen we maandag weer tegen AGOVV, dan hebben we de kans om wat recht te zetten."


Sorteer reacties












U kon tot 07-04-2010 reageren op dit artikel.