EMMELOORD - Ze heeft nog nooit van JR of Bobby Ewing gehoord.
Dus met een tripje naar de Southfork Ranch in Dallas kunnen ze Céline van Gerner niet verblijden. Met een bezoek aan de WOGA Gym des te meer. "Vet cool dat ik daar heen mag." Het turntalent uit Emmeloord vertrekt volgende week naar het Amerikaanse Dallas, voor een oefenstage van twee weken.Samen met negen andere turnsters en vier trainers van Jong Oranje mag Van Gerner naar Amerika toe. "Het is de eerste keer dat ik naar Amerika ga. Heel spannend. We gaan daar op twee lokaties trainen en aan het einde hebben we daar een groot toernooi waar allemaal verschillende landen aan meedoen."
Van Gerner is net dertien, kan vreselijk goed turnen en heeft een eigen internetsite. 'Hoi hoi gezellig dat je er bent!!', schrijft Céline op haar knalroze homepage. Bezoekers kunnen er van alles vinden. Uitslagen van wedstrijden, maar ook filmpjes van de turnster in actie. We zien haar draaien op de brug, springen, dansen op de vloer en in balans blijven op de balk. Indrukwekkend wat turnmeisjes van dertien al kunnen. Indrukwekkend ook wat meisjes van dertien er voor moeten doen om bij de besten van Nederland te horen.
De week van Van Gerner speelt zich dan ook voornamelijk af in gymzaal en klaslokaal. Iedere dag traint ze in de ochtend van half acht tot half elf en 's middags weer van drie uur tot half zeven.
Tussendoor is er school, ook in Heerenveen. Ze zit in de tweede klas havo/vwo. Céline kan het nog goed combineren, maar om nou te zeggen dat ze het leuk vindt. "Ik heb school eigenlijk nooit echt leuk gevonden", geeft ze eerlijk toe. Een nacht in de week blijft ze logeren bij een teamgenootje in Heerenveen, de rest wordt op en neer gependeld naar de polder. Zaterdag is haar enige vrije dag. "De balen? Nee, ik heb nooit de balen van turnen." Ze doet het vanaf haar zevende en het is nog steeds het leukste dat er is. De oefening op de vloer het allerleukst. Op dat onderdeel werd ze afgelopen jaar ook Nederlands kampioene. Op de meerkamp en de balk was ze goed voor zilver. Om straks in april het EK junioren te halen in Frankrijk moet ze op vier onderdelen bij de beste drie eindigen. Een pittige opdracht. "Er zitten ook hele goede turnsters bij." Dat wordt flink oefenen dus de komende weken in Dallas.















U kon tot 14-02-2008 reageren op dit artikel.