De Bruijn huldigt estafettezwemsters

  zondag 17 augustus 2008 | 18:19 | Laatst bijgewerkt op: zondag 17 augustus 2008 | 18:47

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
PEKING (ANP) - Voormalig olympisch kampioene Inge de Bruijn heeft zondagavond in het Holland Heineken House de gouden zwemsters van de 4 x 100 meter gehuldigd. ,,Ik weet hoe het is om individueel olympisch kampioene te worden, maar niet hoe dat is met de estafetteploeg. Ik ben trots op jullie'', riep De Bruijn naar Inge Dekker, Marleen Veldhuis, Femke Heemskerk en Ranomi Kromowidjojo.

De Bruijn wilde later ook de reserves naar voren halen. Manon van Rooijen meldde zich wel, Hinkelien Schreuder was afwezig. Ook coach Jacco Verhaeren meldde zich voor het enthousiaste publiek.

Na de gouden plak van de estafetteploeg won de zwemploeg niets meer op de Olympische Spelen, een tegenvallend resultaat. Veldhuis gaf eerder op de dag al aan weinig zin in de huldiging te hebben.

Chef de mission Charles van Commenée nam later de huldiging van de gouden roeisters Marit van Eupen en Kirsten van der Kolk (vrouwen lichte dubbeltwee) voor zijn rekening. ,,Voor jullie maak ik een uitzondering. Ik kom nooit op het podium'', sprak hij de winnaressen van de tweede gouden Nederlandse medaille in Peking toe.


U kon tot 16-09-2008 reageren op dit artikel.

Spandoek