Verdonk in beroep tegen vrijlating Azam en Helgah

Auteur: door INGRID WILLEMS |   vrijdag 17 maart 2006 | 05:51 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 07 juni 2007 | 11:24

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
17 MAART 2006 - DEVENTER - Minister Rita Verdonk van vreemdelingenzaken is in beroep gegaan tegen de vrijlating van Azam Eskestani en haar dochter Helgah Makarem uit Deventer. De uit Iran afkomstige moeder en dochter zijn volgens de minister wel degelijk terecht in bewaring gesteld met als doel uitzetting naar thuisland Iran.


In het beroep gebruikt de minister dezelfde argumenten als die onlangs door de Immigratie- en Naturalisatiedienst tijdens de rechtszitting in Assen naar voren werden gebracht. Onder meer het niet in het bezit hebben van een paspoort en het feit dat moeder en dochter geen inkomsten hebben, zijn voor de minister reden hen naar thuisland Iran terug te sturen. Daarnaast lag er volgens de IND op het moment van de inbewaringstelling geen nieuw verzoek voor het verkrijgen van een verblijfsvergunning. Die is inmiddels wel door advocaat Petkovski aangevraagd.

De advocaat was gisterochtend met stomheid geslagen toen hij vernam dat de minister in hoger beroep gaat. Hij verwacht dat het misschien nog wel drie maanden zal duren alvorens de Raad van State hierover een uitspraak doet. Volgens hem wordt het beroep schriftelijk behandeld. ‘Wij zijn nu aan zet om ons te verweren. De Raad van State moet oordelen of de rechtbank al dan niet zijn boekje te buiten is gegaan.’

Angst

Helgah Makarem (22) voelde gisteren de angst die ze onlangs gedurende twee weken moest ervaren, weer terugkomen. ‘We schrokken er erg van. Dit overvalt ons, maar we blijven toch maar positief. De rechter heeft niet voor niets eerder een positieve uitspraak gedaan.’

Azam Eskestani en Helgah Makarem werden ruim drie weken geleden door de vreemdelingenpolitie van hun bed gelicht en in bewaring gesteld in uitzetcentrum Zestienhoven in Rotterdam. Daar verbleven ze twee weken totdat de rechtbank in Assen de onrechtmatigheid van de vastzetting vorige week woensdag uitsprak. Diezelfde dag nog werden moeder en dochter herenigd met man en vader Reza Makarem. Azam en Helgah vechten al vijf jaar voor een verblijfsvergunning. Reza Makarem kreeg vier jaar geleden een verblijfsvergunning.

Overigens staat voor maandag een DNA-onderzoek voor vader en dochter in Leiden op het programma. De IND betwist de vader-dochterrelatie omdat ze die op papier niet kunnen aantonen.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
het is toch ook ongelofelijk van die minister verdonk. ik vraag me af of ze een hart van frankenstein heeft. helemaal van staal.
ik ben echt diep in schaamte om zo'n minister te hebben in onze regering.
dat moet zij ook zo hard optreden voor onze maxima. juist mensen die echt zo hulp nodig heeft, gooit zij hun direct weer in de leeuwenkuil. klaar om langzaame dood te hebben. maar dat denkt zij niet aan, alles moet bij the book. schandalig.
lilly - 18-03-2006 | 00:09

U kon tot 07-07-2007 reageren op dit artikel.


Headlines

Discussie

Winterbanden verplicht?

Moeten winterbanden ook in Nederland verplicht worden?

Logopuzzelspel