Smokkelende medewerker gevangenis Zutphen op heterdaad betrapt: ‘Drugshond sloeg alarm’
Een medewerker van de penitentiaire inrichtinge Achterhoek in Zutphen is dinsdag gearresteerd omdat hij drugs binnen de gevangenismuren zou hebben gebracht. De medewerker liep tegen de lamp bij een interne controle.
Naar alle waarschijnlijkheid ging het om een hoeveelheid softdrugs. De medewerker is inmiddels ontslagen aldus woordvoerder René Hut van de Dienst Justitiële Inrichtingen. Gevangenissen voeren eens in de zoveel tijd onaangekondigde controles uit met drugshonden. Zo is ook deze medewerker tegen de lamp gelopen.
Penitentiair scherp
,,Wij zijn altijd ‘penitentiair’ scherp zoals wij dat noemen’’, zegt Hut. ,,Personeel en bezoekers moeten bij binnenkomst door metaaldetectiepoortjes. Daarbij worden zij gecontroleerd op het dragen van wapens en telefoons. Drugs kunnen door die poortjes echter niet worden ontdekt en daarom voeren wij periodieke controles met drugshonden uit. De drugshond sloeg tijdens deze controle aan bij de medewerker.”
Dat de medewerker na de vondst op staande voet is ontslagen noemt Hut logisch. ,,Het gaat hier om ernstig plichtsverzuim. De medewerker heeft op deze manier de integriteit van het gevangeniswezen in gevaar gebracht. Bovendien is het ook gewoon gevaarlijk.”
De gevangenis gaat zelf verder geen onderzoek doen naar het incident. ,,Controles behoren tot de standaard procedure van ons beleid. Wij zijn altijd scherp op dit soort zaken. Het is nu verder aan de politie om dit incident te onderzoeken, bijvoorbeeld of er meerdere personen bij betrokken zijn.” Ook worden er geen verdere details van de medewerker bekendgemaakt.
De politie laat weten dat de desbetreffende medewerker inderdaad dinsdag is aangehouden. De persoon is meegenomen naar het bureau, maar dezelfde dag ook weer vrijgelaten. Over de hoeveelheid drugs die zijn aangetroffen doet de politie geen uitspraken. Deze zijn vernietigd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
36
Man wordt in Zutphens park overvallen, maar zijn trouwe viervoeter schiet hem te hulp
Wie heeft sinds dinsdagavond een bijtwond in zijn been? Die vraag stelt de politie, nadat in Zutphen een overvaller door een hond werd aangevallen. -
UPDATE
Spoor Deventer Zutphen weer vrij na aanrijding, treinverkeer hervat
Vanwege een aanrijding met een persoon was er lange tijd geen treinverkeer mogelijk tussen Deventer en Zutphen. Ook tussen Deventer en Almelo rijden reden de treinen niet. Inmiddels is het treinverkeer weer hervat.
-
met video6
Auto ramt meerdere verkeersborden uit de grond: bestuurder is spoorloos in Zutphen
Een automobilist heeft de benen genomen nadat hij vrijdagnacht met zijn auto op meerdere verkeersborden is gebotst in Zutphen. -
-
-
Met video
Auto vliegt in brand tijdens parkeren in Zutphen
Een auto is zondag in brand gevlogen onder een carport in Zutphen. De bestuurder was aan het parkeren toen hij het vuur ontdekte. -
4
Grote schrik voor politieagenten in Vorden: auto brandt volledig uit
Een politieauto is vanmiddag op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden uitgebrand. Niemand raakte gewond. De oorzaak is nog niet duidelijk, maar het lijkt er op dat de auto spontaan in brand is gevlogen.