280 medewerkers van Senefelder Misset in het ongewisse
DOETINCHEM - Roto Smeets, de holding waar de Doetinchemse drukker Senefelder Misset valt, heeft uitstel van betaling gekregen. Bij de Doetinchemse vestiging werken 280 mensen. Vaak is uitstel van betaling een voorbode van een faillissement.
Delen per e-mail
‘Marktomstandigheden in de Europese grafische industrie’, zijn de reden voor de aanvraag van uitstel van betaling, zo laat de Circle Media Group weten in een persbericht. Dit Europese concern - totaal vijftien bedrijven met het hoofdkantoor in Amsterdam - heeft in februari 2017 de Roto Smeets Group overgenomen. Daarvan was Senefelder Misset, dat zit aan de Liemerseweg in Doetinchem, sinds 2013 onderdeel van. Naast Senefelder Misset vallen vestigingen van Roto Smeets in Deventer en in Weert onder de surseance. Totaal werken bij de drie vestigingen 800 mensen.
Het uitstel van betaling is vorige week vrijdag verleend door de rechter in Amsterdam. Als curator is de Arnhemse advocaat Coen Houtman aangesteld. De curator, die gisteren niet bereikbaar was voor commentaar, onderzoekt samen met het management van het bedrijf of het mogelijk is via een reorganisatie de vestigingen van Roto Smeets toekomst te geven, zo staat in het persbericht. Voorlopig blijven Senefelder Misset en de andere twee drukkerijen doordraaien.
VI
Senefelder Misset drukt onder meer voetbalweekblad Voetbal International (VI). Totaal worden ongeveer 500 tijdschriften bij Senefelder Misset gedrukt. Bij Roto Smeets in Deventer rollen onder meer de publiekstijdschriften Libelle, Margriet en de Donald Duck van de persen.
Senefelder Misset komt voort uit de voormalige uitgeverij Misset, die in 1873 in Doetinchem is opgezet door Cornelis Misset. Behalve vakbladen gaf Misset de krant De Graafschapbode uit, die in 1879 voor het eerst verscheen. De krant, die in 1993 verder ging als Gelders Dagblad, fuseerde in 2001 met De Gelderlander. Uitgeverij Misset was in 1968 al opgegaan in Elsevier, dat later verder ging als Reed Business. Uitgeverij en drukkerij gingen vanaf 1972 beide zelfstandig verder. Na een overname heet de drukkerij sinds 1989 Senefelder Misset.
Misset
Lange tijd was Senefelder Misset het enige bedrijf in Doetinchem waarin de naam Misset nog was terug te vinden. Totdat Misset Uitgeverij in november 2018 het levenslicht zag. Deze gloednieuwe uitgeverij (onder meer eigendom van Derk Haank, oud-topman van Misset, Elsevier en Reed Business) met de oude, nostalgische naam kocht de Doetinchemse bladen van Reed Business op, waaronder De Boerderij.
De overname door Roto Smeets in 2013 moest leiden tot meer efficiency. Dat had onder meer tot gevolg dat er toen dertig banen verloren gingen. Alleen de drie vestigingen van Roto Smeets vallen onder het faillissement, niet de andere twaalf bedrijven van de Circle Media Group.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
VIDEO Nadat Esther uit Neede het uitmaakte met Dennis S. ‘ging het licht uit’ en stak hij haar dood: OM eist 8 jaar en tbs
De 34-jarige Dennis S. moet veroordeeld worden tot 8 jaar cel en tbs met dwangverpleging wegens doodslag op zijn 29-jarige vriendin Esther in Neede in hun appartement aan de Thoomsenweg afgelopen zomer. Dat vindt de officier van justitie, die dat maandag eiste voor de rechtbank Zutphen. -
Amper coronaboetes in de Achterhoek, vooral veel waarschuwingen
-
PREMIUM
Vrees voor toekomst door geldnood bij dorpshuizen in Overijssel en Gelderland: ‘Het is heel nijpend’
Geldnood dreigt voor dorpshuizen in Overijssel en Gelderland. Door de tweede lockdown raken de spaarpotten leger, terwijl onduidelijk is wanneer nieuwe inkomsten binnenstromen. Experts waarschuwen dat de grootste problemen nog komen. Ondertussen ligt het eerste dorpshuis al aan het infuus van de overheid. -
PREMIUM
Gsm-masten Needse Berg en Geesteren komen er; Berkelland wil beleid niet aanpassen
HAARLO - KPN kan de gsm-masten op Needse Berg en in Geesteren plaatsen. Berkelland is niet van plan om het beleid aan te passen nu de rechtbank de vergunning voor de KPN-mast in Haarlo heeft vernietigd. „De andere vergunningen zijn herroepelijk.” -
PREMIUM
Willibrordusschool Ruurlo maakt plaats voor ouderencomplex, karakteristieke ‘puntgevel’ blijft intact
RUURLO - De voormalige Willibrordusschool in Ruurlo ondergaat een metamorfose. Het pand wordt een zorgcomplex met 22 appartementen voor ouderen. De voorgevel met puntdak blijft.
-
PREMIUM
COLUMN Of ik ga kamperen in 2021? Dat dacht ik toch niet!
Ga je deze zomer nog kamperen? Die vraag kreeg ik deze week van een dorpsgenoot. Want nu we eindeloos in deze troosteloze lockdown zitten kijken veel mensen uit naar het licht aan het einde van de tunnel: de zomervakantie! -
PREMIUM
Achterhoekse onderbuik gevoed door Randstedelijke ‘import’
DOETINCHEM/ WINTERSWIJK - De Achterhoeker zit helemaal niet te wachten op mensen uit de Randstad. Deze xenofobe reactie lijkt op te maken uit een peiling van deze krant. De aangekondigde campagne om mensen vanuit het westen naar de Achterhoek te halen, werkt averechts. Of is het een onderbuikgevoel dat oplaait op Twitter en Facebook? -
PREMIUM
Frederike Scholing na bijna kwarteeuw weg bij Lochemse boekwinkel Lovink: ‘Ik ga een grens over naar iets nieuws en moois’
LOCHEM - Het leven van Frederike Scholing stond bijna een kwarteeuw in het teken van boekwinkel Lovink in Lochem. Daar stopte de 39-jarige Lochemse in december als bedrijfsleider, mede vanwege een ‘verschil in visie’ met de stichting die de winkel sinds mei 2018 runt. Scholing kijkt terug op 23 jaar Lovink, met als leidraad vier boeken die haar zeer dierbaar zijn.
0 reacties