‘In mijn ogen is nog niet alles gedaan om ongelukken te voorkomen op het punt van de N18', laat Rutgers weten. ‘Is er bijvoorbeeld al nagedacht over slagbomen bij de uitritten van het tankstation? Ooit heb ik tijdens techniekles een opdracht gemaakt dat als je aankomt rijden bij een verkeerslicht, de weg ‘voelt’ dat er een auto aankomt, en het verkeerslicht op groen springt. Zo'n systeem is ook aan te sluiten op slagbomen. Pas als de weg echt vrij is, gaan ze omhoog, en kan de auto vanaf het tankstation invoegen.’
Geen idee of het haalbaar is, maar slagbomen kunnen ongelukken wel verminderen.
Ruvianne Rutgers
‘Geen idee of dit financieel of praktisch haalbaar is, maar het zou ongelukken wel uit kunnen bannen.’
In plaats van slagbomen, denkt Paul van Druten dat het verlengen van de in- en uitvoegstroken de veiligheid kan vergroten. ‘De ongevallen gebeuren door verkeer dat het tankstation bezoekt en verlaat zonder voldoende op de snelheid van het verkeer op de N18 te letten. Met lange in- en uitvoegstroken heeft het vertrekkende verkeer ruimte om voldoende snelheid maken en te verminderen.’
Tekst loopt door onder kader
Kan de N18 volgens jou veiliger? Laat het ons weten!
Ondanks de lange reeks ongelukken op de N18 nabij het tankstation in Lichtenvoorde, kan de weg volgens Rijkswaterstaat niet veiliger gemaakt worden.
Hoe ziet u dat? Voor een artikel in De Gelderlander zijn wij op zoek naar deskundigen die de situatie kennen en hier iets van vinden. Bent u zo iemand, stuur dan een e-mail met daarin uw naam en telefoonnummer naar w.dusseldorp@gelderlander.nl!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer