'Ontvoering' Winterswijk leidt tot groot alarm: 'Maar bestuurder zat alleen in auto’
WINTERSWIJK/AALTEN - Een ‘ontvoering’ in Winterswijk heeft donderdagavond voor flink wat commotie gezorgd in de Achterhoek. Na een alarmerende melding schaalde de politie z’n activiteiten flink op, maar uiteindelijk bleek er sprake van een valse melding.
Omstreeks elf uur in de avond kwam er een zorgwekkende melding binnen bij de politie: een vrouw zou in Winterswijk door een man in de kofferbak van een auto zijn geduwd. De vrouw zou vanuit de kofferbak bellen en aangeven dat de auto nog reed.
Reden voor de politie om een ‘stille sms’ te verzenden naar het toestel van de ‘ontvoerde vrouw’. Daarbij wordt een bericht verstuurd naar een mobiele telefoon waarbij de bezitter ervan niets merkt. In dit geval kon de politie zien dat de mobiele telefoon zich in een rijdende auto bevond die onderweg was naar Aalten.
Opschaling
Maikel Boomkamp was een van de agenten die uitkeek naar het verdachte voertuig. „In de tussentijd werd er opgeschaald en werd ook de landelijke eenheid van de politie in kennis gesteld. We kregen een apart incidentenkanaal waardoor we makkelijker konden communiceren met een ieder die was gekoppeld aan dit incident.”
Al snel kregen meerdere agenten vanuit hun auto’s en motor zicht op de beoogde auto. Die werd niet veel later aan de kant gezet. „Maar de bestuurder bleek helemaal alleen in het voertuig te zitten.” Van een ontvoering was geen sprake. „Er werden geen bijzonderheden in het voertuig aangetroffen. Het betrof dus een valse melding.”
Aanhouding
Na overleg met de dienstdoende officier werd besloten om de bestuurder aan te houden voor het doen van een valse melding. „Hij ontkende dit te hebben gedaan, maar wij hadden genoeg bewijs om aan te nemen dat dit wel degelijk het geval was.”
Volgens het wetboek kan het doen van een valse melding een flinke geldboete en zelfs een gevangenisstraf opleveren. „Maar we weten nog niet waarom de persoon in kwestie dit heeft gedaan. Het onderzoek loopt nog. Hopelijk krijgen we later meer duidelijkheid.” Volgens Boomkamp is de bestuurder achter tralies gezet, terwijl de mobiele telefoon voor onderzoek in beslag is genomen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tegenlicht Meet ups van start bij bieb in Lochem. Eerste avond gaat over energie
Bibliotheek Lochem start deze maand met een reeks Tegenlicht Meet Ups. Naar aanleiding van recente of oudere uitzendingen van VPRO’s Tegenlicht gaan gasten en publiek met elkaar in gesprek over hoe de wereld van morgen eruit zal zien en waar kansen in de regio liggen.Lochem -
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’ -
PREMIUM
Loterij schenkt bijna half miljoen aan nieuw Nationaal Museum Tachtigjarige Oorlog in Groenlo
Het nieuwe Nationaal Museum Tachtigjarige Oorlog in Groenlo heeft liefst 489.000 euro ontvangen namens de Vriendenloterij. De cheque werd overhandigd door Irene Moors.Groenlo -
Expositie grafisch vormgever Peter Onis in Barchem
Grafisch vormgever Peter Onis exposeert met schilderijen in Woodbrooke in Barchem. De kunstenaar is tijdens het paasweekend ook zelf aanwezig.Barchem -
Stichting Stolpersteine Lochem legt zeven gedenkstenen voor Joodse familie Wijler
In Lochem worden woensdag op vier adressen zeven gedenkstenen gelegd door de de Stichting Stolpersteine Lochem ter nagedachtenis aan leden van de Joodse familie Wijler die de Tweede Wereldoorlog niet hebben overleefd.Ruurlo, Lochem
-
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras. -
-
-
Lezers helpen lezers: sleutelbos verloren in Vaassen • tuinset aangeboden
De ene lezer heeft iets nodig, de ander biedt iets aan. In de rubriek ‘Lezers helpen lezers’ verbindt de Stentor al jaren mensen met vraag en aanbod. Met succes. Nu ook online. -
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug?