Oproep natuurorganisatie: ‘Maak een vuist tegen de Noordtak door Haaksbergen’
HAAKSBERGEN – Waar in de Achterhoek een luid protest hoorbaar is tegen de aanleg van de Noordtak, blijft het in Haaksbergen en Haaksbergen oorverdovend stil. Het baart Maarten jan Leppink van natuurorganisatie De Groene Waaier ernstige zorgen. „Een goederenspoor dwars door ons landschap en onze natuur is een aanslag op de leefbaarheid in onze gemeente.”
In november heeft de Tweede Kamer een door de VVD ingediende motie met 148 stemmen aangenomen waarin staat dat de Noordtak door de Achterhoek moet lopen. Alleen Pieter Omtzigt stemde tegen. Het tracé staat ingetekend parallel aan de N18 en buigt ter hoogte van het Stepelerveld in Haaksbergen af richting Boekelo om tussen Hengelo en Enschede door om via Oldenzaal de grens met Duitsland te passeren. „Haaksbergen wordt compleet doorsneden”, waarschuwt Leppink. „We realiseren het ons nog niet, maar dit gaat gevolgen hebben. En ondertussen leunen gemeente en inwoners achterover.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
-
Expositie grafisch vormgever Peter Onis in Barchem
Grafisch vormgever Peter Onis exposeert met schilderijen in Woodbrooke in Barchem. De kunstenaar is tijdens het paasweekend ook zelf aanwezig.Barchem -
Met de mountainbike dwars door het gemeentehuis van Aalten
Mountainbikers die vrijdag meedoen aan de tweede Nightride in Aalten, worden tijdens hun tocht dwars door het gemeentehuis van Aalten geleid. De route door het gemeentehuis maakt deel uit van een spectaculaire tocht in het donker, georganiseerd door de tienjarige fietsgroep 't Muurtje.Aalten -
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie. -
‘s-Heerenbroek neemt koppositie over van CSV’28 en VVOG zet belangrijke stap in strijd om lijfsbehoud
Twee titelkrakers in Zwolle en bij beide was het de vraag of we na negentig minuten een nieuwe koploper zouden hebben. Dat is het geval, want Heerde versloeg Dieze West en ’s-Heerenbroek boekte een belangrijke zege bij CSV’28. Ook VVOG deed uitstekende zaken, maar dan in de strijd om handhaving. SV Urk ging daarentegen voor de tweede keer op rij onderuit.
-
PREMIUMcolumn
Ik heb een troef: ik sta nog ingeschreven als katholiek, dus carnaval zit in mijn dna
Doetinchem -
-
-
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Spectaculaire ontknoping in Vaassen, vv Reünie kampioen van 4C en Alcides incasseert twee flinke klappen
Alcides heeft dit seizoen al veel te verduren gehad, maar twee klappen op één middag... De ploeg uit Meppel verloor met ruime cijfers van Hollandia en hoorde dat concurrent Rkvv Velsen zich naar een mogelijk cruciaal punt heeft geknokt. Ruinerwold, Robur et Velocitas én Wijhe’92 beleefden eveneens een teleurstellende middag, terwijl vv Reünie de titel pakte in de vierde klasse C.