Bouw nieuw vmbo in Almelo vertraagd; scholieren zeker half jaar naar andere locaties
ALMELO - De gloednieuwe vmbo-school van Het Noordik, Pius X College en Het Erasmus is niet op tijd klaar. De omvangrijke verbouwing van het Alma College loopt ongeveer een half jaar vertraging op, waardoor leerlingen eerst in andere gebouwen les krijgen.
Het plan was om het Alma College na de komende zomervakantie officieel te openen op de geheel vernieuwde locatie aan de Catharina van Renneslaan. Door langere levertijden van bouwmaterialen, tekorten en oplopende kosten in de bouwbranche wordt de datum van 1 augustus niet gehaald.
De schoolleiding heeft besloten om het schooljaar wel onder de nieuwe vlag van het Alma College te beginnen. Tijdens de verbouwing worden scholieren gehuisvest in andere gebouwen. De verwachting is dat de leerlingen dan in februari van 2023 alsnog in het grondig aangepaste schoolpand aan de slag kunnen.
„Dat was even slikken”, zegt Jan van der Meij, huidig directeur van het vmbo op Het Erasmus en kwartiermaker van het Alma College. „We wilden het liefst in de nieuwe school starten met het nieuwe schooljaar.” Maar dat zit er dus niet in. „In samenwerking met aannemers werken we nu aan een nieuwe planning.”
Andere locaties
De vertraging betekent dat de schoolleiding samen met de gemeente Almelo snel op zoek moet naar ruimte voor de leerlingen die vmbo-basis, -kader of de gemengde vmbo-leerweg volgen op het Alma College.
De kwartiermaker benadrukt dat ouders en kinderen zich geen zorgen hoeven te maken. „We zorgen voor passende locaties om tijdelijk onderwijs te kunnen geven.” Welke locaties dat zijn, is nog niet bekend. „Zodra we meer concrete informatie hebben, delen we dat weer meteen met alle betrokkenen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
-
Speelschema: vanaf dinsdag nacompetitie in het amateurvoetbal (zaterdagclubs)
De competities in het zaterdagvoetbal zijn afgerond, tijd voor de nacompetitie. Dinsdag 30 mei worden de eerste wedstrijden gespeeld.Bornerbroek -
PREMIUM19
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
PREMIUM
Twente is te mooi voor zoveel verschillende plekken met windmolens
Veertien gemeenten heeft Twente. Al die veertien moeten met een plan komen voor windmolens. Dat dreigt uit te lopen op veertien keer een fiasco. Want met windmolens is het net als met de grijze afvalcontainer. Die zet je niet prominent in je voortuin. Maar het liefst zoveel mogelijk uit het zicht.Almelo -
PREMIUMEENS EEN TUKKER
Harry is Tukker in hart en nieren, maar wilde méér leven en vertrok
Harry Wesselink (71) is een volbloed Twentenaar, zegt hij zelf. „In hoofd, hart en nieren.” Hij was er helemaal gesetteld. Toch liet hij de streek achter zich. Harry wilde meer leven… Dat doet hij in Nijmegen, zijn tweede liefde.Tubbergen
-
PREMIUMMET VIDEO
Emotionele start in Enschede: Almeloopers en tientallen andere teams onderweg in Roparun
Almelo -
-
-
PREMIUM
Almelose veelpleger B. achter de tralies na overvallen op HEMA en Nettorama
Sinterklaas betrapte Mario B. (36) uit Almelo vorig jaar op een winkeldiefstal bij de Praxis in zijn woonplaats, maar de aanhouding door de goedheiligman bracht B. niet op het goede pad. Niet lang daarna overvalt hij de HEMA in zijn woonplaats en de Nettorama in Hengelo. Het levert B. 2,5 jaar cel op, waarvan 10 maanden voorwaardelijk.Almelo -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger.