'De ongeschreven regel is: je stapt gewoon niet over'
Samen maakten ze in hun voetballeven meer dan tweehonderd doelpunten. Maar in één team zullen Sander Kok (Witkampers) en Ruben Boonk (Lochem) nooit en te nimmer te zien zijn. In aanloop naar dé derby nemen de twee plaats op de praatstoel.
Heren, omschrijf elkaar eens.
Kok (33), ex-speler van Go Ahead Eagles (eerste divisie) en Rohda Raalte (hoofdklasse): ,,Ruben heeft een mooie techniek. Hij speelt altijd met de neus naar voren, waarbij zijn aannames heel goed zijn. Ook durft hij de bal altijd vooruit te spelen. Hij krijgt de bal in de voet en dan gaat het gebeuren."
Boonk (30), oud-speler van onder meer toenmalig eersteklasser Koninklijke UD: ,,Hij scoorde altijd zo makkelijk, daardoor viel hij op. Fysiek is Sander ontzettend sterk, daarbij heeft hij ook een goede loopactie door zijn loopvermogen. Doordat hij in de loop der jaren naar achteren is verhuisd, viel hij qua doelpunten minder op. Maar hij is alleen maar belangrijker geworden voor zijn team."
Hoe bestrijd je de ander?
Kok: ,,Als ik centraal achterin sta, moet ik zorgen dat Ruben geen kans krijgt om te schieten. Als ik de bal steeds wegtik wanneer hij een actie maakt, raakt hij geïrriteerd. Dan doet hij vanzelf niet meer mee aan het spelletje. En ik moet hopen dat hij geen goede dag heeft."
Boonk: ,,Er moet iemand bij Sander staan met ontzettend veel loopvermogen, die qua kracht met hem mee kan. Anders heeft hij een makkelijke middag."
Waarom zien we jullie nooit in 1 team, Witkampers of Lochem?
Kok: ,,Het is een ongeschreven regel: je gaat niet van Lochem naar Witkampers of andersom. Dat is een beetje van oudsher. Nu kent iedereen elkaar, maar vroeger was dat anders, dan kende je bij wijze van spreken niemand uit Lochem. Dat is ook de tijd dat de derby heel speciaal was, toen speelden de clubs amper tegen elkaar."
Boonk: ,,Vroeger vonden de mensen uit Lochem iets van de mensen uit Laren en andersom. Nu zitten mensen bij elkaar op school of werken met elkaar. Ik herinner me nog dat er jaren geleden tweeduizend mensen langs de lijn stonden. Dan ging het maanden van tevoren nergens anders over. Nu zitten we alweer voor het vierde jaar bij elkaar in de competitie. In de loop der jaren is de aandacht daarom steeds wat minder geworden."
Vorig jaar eindigde deze wedstrijd in 0-5. Een afstraffing voor Witkampers. Wat kunnen we dit jaar verwachten?
Kok: ,,Het is ons nog even voorgehouden, de wedstrijd van vorig jaar. Het was een collectieve offday, maar sowieso houdt het spel vaak niet over in deze duels. Hopelijk heeft Lochem zondag een offday."
Boonk: ,,We maken met het spel vaak geen reclame voor onszelf, dat de mensen denken: 'we gaan nog eens een keer kijken bij een van beide ploegen'. De mensen komen puur en alleen voor de derby."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
Liveblog
Columbia en TVC’28 maken Rohda Raalte kampioen, ook Sallandia mag champagne ontkurken
Kampioen worden zonder zelf te spelen is weliswaar niet zo fraai, maar bij Rohda Raalte zullen ze er niet om malen. De ploeg van Laurens Knippenborg keert volgend seizoen terug in de hoofdklasse. Ook vijfdeklasser Sallandia mocht eindelijk de champagnefles ontkurken. Dat geldt nog niet voor AZC, al zette de ploeg dankzij een 0-0 gelijkspel bij Robur et Velocitas wel een grote stap richting het kampioenschap. Er gebeurde nog veel meer op deze speeldag in het amateurvoetbal. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
PREMIUM
Amsterdammer Johan Splinter voelt zich thuis in Balkbrug
Trainer Johan Splinter (53), geboren in Amsterdam, opgegroeid bij AFC, heeft het prima na zijn zin bij de dorpsclub Balkbrug. Na de 2-0 zege tegen Zwartemeerse Boys kan Balkbrug als het niet tegenzit, vierdeklasser blijven. -
PREMIUMeerste klasse
Na 13 jaar zwoegen en zweten staat d’Olde Veste voor de poort van de hoofdklasse: ‘Talent hebben we genoeg in huis’
d’Olde Veste’54 gaat voor het eerst in haar historie naar de hoofdklasse. Dat mag na de overwinning tegen Balk (5-1) niet meer misgaan.
-
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
Liveblog
Heino overklast Dalfsen, Robur et Velocitas en Sallandia maken er zeven en Alcides tankt vertrouwen
Twee keer wist Alcides pas te winnen in de tweede seizoenshelft. Daar leek zondagmiddag op bezoek bij Hoogeveen verandering in te komen, ware het niet dat de ploeg uit Meppel haar 0-2 voorsprong uit handen gaf. Ze tankte desondanks vertrouwen voor het restant van het seizoen. Dat gold ook voor Robur et Velocitas, dat zeven keer scoorde, evenals Sallandia. Heino demonstreerde nog maar eens dat het in topvorm verkeert, terwijl Rohda Raalte het kampioenschap eigenlijk niet meer kan ontgaan. Dat en nog veel meer bracht deze speeldag in het amateurvoetbal. -
PREMIUMDerde klasse
Kadir Elarslan wil zich eerst handhaven met Vaassen: ‘Stage bij FC Twente leuk en leerzaam’
Twee weken geleden proefde hij aan het echt grote werk bij een profclub, zondagmiddag moest hij een even zure als overduidelijke nederlaag slikken in de duistere spelonken van de derde klasse. Kadir Elarslan beleeft tijden van uitersten. ,,Handhaving zit er ondanks de nederlaag vandaag zeker nog in.”