Aantal positieve testuitslagen bijna verdubbeld, maar slechts één dode: Meander haalt weer operaties in
Net als in de rest van het land, rijst ook in Amersfoort en omgeving het aantal positieve coronatesten de pan uit. Zo laten de cijfers van dinsdag bijna een verdubbeling zien ten opzichte van vorige week. Tegelijkertijd is er slechts één overlijden te betreuren. Wel zijn de ziekenhuiscijfers nu voor het eerst weer gestegen, van 7 naar 28 opnames. Toch is de situatie in Meander Medisch Centrum gunstig.
Het aantal positieve tests was een week geleden 8976, op 25 januari meldt het RIVM dat de teller in de regio Amersfoort op 15365 staat. Mogelijk is dat aantal nog hoger, want het is zo druk bij de teststraten, dat nog niet iedereen de kans heeft gehad zich te laten testen. Dat geldt voor het hele land.
Er was de afgelopen week één dode te betreuren die door de experts gelinkt wordt aan corona. Dat ging om een patiënt uit Amersfoort. In totaal liggen er nu 28 mensen in het ziekenhuis met corona. Dat is een toename ten opzichte van vorige week, toen ging om zeven mensen. De meeste (12) ziekenhuispatiënten komen uit Amersfoort. De rest komt uit Soest (3), Nijkerk (3), Leusden (2), Bunschoten (1), Eemnes (1), Barneveld (2) en Baarn (4).
Meander haalt operaties in
Amersfoort is de stad met de meeste positieve testen in absolute zin (6688). Bekijken we de cijfers naar grootte van de gemeente, dan staat Soest aan kop met 4615 positieve tests per 100.000 inwoners en komt Barneveld het gunstigst naar voren. Daar kregen 1175 mensen een positieve uitslag van de test, naar verhouding fors minder per hoofd van de bevolking dan in Soest.
Goed nieuws voor de mensen met een besmetting en voor de patiënten van wie een operatie eerder was uitgesteld
Meander Medisch Centrum in Amersfoort ziet ondanks de stijging van het aantal opnames weer ruimte om uitgestelde operaties in te plannen, want de cijfers zijn nog steeds gunstig. ,,Ondanks het hoge aantal coronabesmettingen liggen er niet veel coronapatiënten in Meander. Dat is goed nieuws voor de mensen met een besmetting en voor de patiënten van wie een operatie eerder was uitgesteld.”
Mensen die hun operatie uitgesteld zagen worden, hoeven geen contact op te nemen met het ziekenhuis, maar worden gebeld om een nieuwe datum voor de operatie in te plannen.
Bekijk onze meest bekeken nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Opdrachten voor de gemeente binnenslepen? Lokale en ‘groene’ bedrijven krijgen straks voorrang
Amersfoort gaat het lokale en duurzame onderhoudsbedrijven gemakkelijker maken om gemeentelijke opdrachten binnen te harken. Dat is beter voor de Amersfoortse economie én het milieu, vinden initiatiefnemers VVD en ChristenUnie. -
PREMIUM
Ondanks versoepelingen heeft horecaondernemer Yvette groot probleem: ‘Drama om iemand te vinden’
Yes, ze mag weer open met haar eetcafé, maar waar is het personeel? Yvette Luikinga zit met de handen in het haar, want ondanks dat ze zeer blij is met de komende corona-versoepelingen, heeft ze toch echt een probleem. ,,Ik heb geen kokshulp en kan daardoor minder open.” -
PREMIUM
Schooldirecteur Erwin (42) heeft door corona helft klassen leegstaan: ‘Kom nauwelijks aan mijn werk toe’
Strenge quarantaine-regels, besmette docenten, het voortdurende lerarentekort... Schoolleider Erwin Hiddingh (42) van basisschool De Border in Amersfoort heeft op dit moment gemiddeld de helft van de klassen leeg staan. Maandagochtend moest hij ook zijn eigen groep 7 naar huis sturen. ,,De bedoeling is uiteraard dat ik invallers regel. Maar dat is eigenlijk standaard ijdele hoop.” -
Zo kun je goedkoper tanken tijdens een lange rit
Ook al probeer je nog zo goed om brandstof te besparen, tijdens een langere rit is het onvermijdelijk dat je een keer moet tanken, en de prijzen van benzine en diesel liegen er niet om. Zo kun je goedkoper tanken. -
PREMIUM
Zes vrienden zetten razend populair biertje op markt: ‘Alles was dicht, hoe kom je anders aan bier’
Het eerste biertje dat ze maakten was ‘niet te hachelen’, maar inmiddels maken zes jonge brouwers van Brouwerij Blauw uit Achterveld 2000 liter per keer, van hun populaire Achtervelds Pale Ale.
-
PREMIUM
Rookmelder is vanaf 1 juli verplicht op élke woonlaag: hier moet je op letten
Waar rook is, is behalve vuur hopelijk ook een brandmelder. Op elke verdieping van het huis, want dat moet vanaf 1 juli in álle Nederlandse woningen. -
Benieuwd naar opvangplek 240 Oekraïense vluchtelingen in Leusden? Je kunt er een kijkje nemen
Een kijkje nemen in de opvanglocatie voor vluchtelingen uit Oekraïne in Leusden? Dat kan, want de gemeente Leusden en softwarebedrijf AFAS zetten op dinsdag 24 mei de deuren open van het pand aan de Storkstraat. Daar worden straks maximaal 240 vluchtelingen opgevangen. -
PREMIUMGeld & Geluk
Astrid kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.”