Drugsgebruik, vernielingen en intimidatie: Nijkerkse jongeren zorgen voor veel overlast (500 meldingen)
Vergeleken met omliggende gemeenten, krijgt de politie in Nijkerk relatief veel meldingen van jeugdoverlast; in 2021 ruim 500 keer. De gemeente vermoedt dat de meldingsbereid in Nijkerk groter is dan elders en dat bewoners en jongeren sterker op elkaar reageren.
Ook bij de gemeente kwamen vorig jaar meldingen (108) van jeugdoverlast binnen. Die gaan vooral over geluidsoverlast en afval op straat, en in mindere mate over strafbare zaken zoals drugsgebruik, vernielingen of intimidatie. De meldingen bij politie en gemeente overlappen elkaar deels.
Mosquito’s
De meeste meldingen (48) over overlast kwamen uit het centrum van Nijkerk. Over Paasbos, de wijk waar de afgelopen jaren veel te doen was om hangjongeren, waren er relatief weinig klachten (19). Dat is, stelt de gemeente, te danken aan een reeks van maatregelen, zoals het plaatsen van mosquito’s, een apparaat dat hoge tonen uitzendt, en het ophangen van camera’s in het winkelcentrum.
Uit Hoevelaken kreeg de gemeente vorig jaar 24 meldingen van overlast. In zeven gevallen betrof het een inmiddels ontmantelde ontmoetingsplek voor de jeugd aan de Middelaarseweg in Hoevelaken.
Van alle 108 meldingen hadden er 47 betrekking op geluidsoverlast. Verder waren er veertig klachten over afval en 21 over drugsoverlast. Tot slot werden negen vernielingen gemeld.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Een man verspreidde foto van crash onder medepassagiers: hoe kan dat?
Het was een flinke schok voor passagiers die afgelopen zaterdag op Schiphol in een vliegtuig wachtten: ze ontvingen zomaar een foto van een vliegtuigramp op hun iPhones. Hoe kan dat gebeuren, en wat doe je eraan? -
PREMIUM
Omwonenden winkelcentrum Paasbos zijn overlast helemaal zat: ‘Doe wat er nú kan gebeuren’
Inwoners van de Nijkerkse wijk Paasbos houden hun hart vast nu de dagen lengen en de avonden weer zwoeler worden. De buurt en zeker de bewoners vlak bij het winkelcentrum ervaren al jaren overlast van jongeren in de wijk. De gemeente belooft opnieuw een tijdelijke camera neer te zetten. ,,Het blijft hier dweilen met de kraan open.” -
PREMIUM
Go Sharing-scooters blijken twee weken na lancering ook in Soest magneet voor vandalen
Twee weken lang ging het goed. Maar afgelopen weekend was het dan tóch raak: ook in Soest is een felgroene scooter van Go Sharing doelwit geworden van vandalisme. De tweewieler werd vernield aangetroffen in de buurt van de Van Hamelstraat, bevestigt de politie na meerdere meldingen op social media. -
Koken & Eten
Zo hou je de hele dag door energie: ‘Alleen wielrenners mogen ontbijten met veel suikers’
Ongeacht of je verkeersleider bent, een IT-er, stratenmaker of hoe je je dag indeelt; niemand zit te wachten op een middagdip. ,,Door bewust te letten op wat je eet, en wanneer, kun je de hele dag door scherp blijven.” -
Scheuren in gevel van De Argonaut; medewerkers hoeven vooralsnog niet thuis te werken
Bedrijfspand De Argonaut aan het Stationsplein in Amersfoort is over zo’n 3 meter afgezet met hekken en rood-wit afzetlint. Dit om te voorkomen dat mensen er vlak langs lopen of hun fiets parkeren. Een korte blik naar boven, maakt duidelijk waarom.
-
PREMIUM
1 op 20 mensen krijgt diagnose fibromyalgie: ‘Onbegrip voor patiënten het moeilijkst’
Niet zichtbaar ziek, maar wel vergaan van de pijn en vaak nog een resem andere lichamelijke klachten erbovenop: dat is fibromyalgie. Wat veroorzaakt het en wat kan eraan gedaan worden? Jessica Van Oosterwijck, verbonden aan de universiteit van Gent, geeft een overzicht van de ziekte en de behandeling. ,,Het moeilijkst voor de patiënten is het onbegrip van de omgeving.” -
PREMIUM
Duikplank weer terug bij de Eem in Eemnes: ‘Laat ons toch, we hebben ook al geen café meer op het dorp’
Terug van weggeweest langs de Eem: de duikplank van ondernemers uit Eemnes. -
Dinsdag vanaf tweede helft avond geen treinen Amersfoort Centraal
Van, via en naar station Amersfoort Centraal rijden dinsdag vanaf 21.00 uur geen treinen vanwege spoedwerkzaamheden. Dat melden ProRail en de NS.