Scherpenzeel wil dé fietsstad van 2022 worden: ‘We zijn een buitenkansje voor tweewielers’
Scherpenzeel wil de fietsstad van Nederland worden en doet daarom mee aan de tweejaarlijkse Fietsstadverkiezing. De verkiezing duurt tot en met oktober. Inwoners en bezoekers van Scherpenzeel kunnen een enquête invullen en daarmee stemmen vergaren voor het dorp.
Op die manier ontstaat er een ‘vakjury’, die bepaalt welke Nederlandse stad, of dorp, zich de komende twee jaar dé fietsstad mag noemen. ,,De beste expert om te beoordelen of jouw gemeente fietsvriendelijk is, ben jij als fietser zelf!” zegt Fietsersbonddirecteur Esther van Garderen.
In 2020 deed Scherpenzeel ook al mee om de prijs, maar viste toen achter het net. Desondanks ging de gemeente er met de award voor de Snelste Stijger vandoor. Om nu te winnen, is de gemeente afhankelijk van inwoners. ,,Wij doen ons best om onze inwoners en bezoekers zoveel mogelijk te laten genieten op de fiets”, zegt wethouder recreatie en toerisme Gerard Deelen. ,,Onze gemeente vormt de verbinding tussen de Utrechtse Heuvelrug en de Veluwe. Een buitenkansje voor fietsers!”
Enthousiaste inwoners en bezoekers van Scherpenzeel kunnen stemmen tot en met 31 oktober via de website van de Fietsersbond.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Voormalig wethouder van lokale partij probeert nieuw provinciebestuur Gelderland te smeden
Voormalig wethouder en raadslid in Harderwijk Gert Jan van Noort gaat aan de slag om in Gelderland een nieuw provinciebestuur te smeden. Winnaar van de verkiezingen de BBB heeft hem aangesteld om te onderzoeken welke partijen kunnen gaan samenwerken.Nijkerk -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
Bestuur van lokale omroep Zuidplas Vandaag stapt op
Het rommelt opnieuw bij de lokale omroep van Zuidplas, die tegenwoordig Zuidplas Vandaag heet. De nieuwe bestuursleden Jeffrey Jacobs en Sebastiaan Barel hebben hun functies neergelegd. Dat gebeurde nadat zij documenten onder ogen kregen waarvan ze niet op de hoogte waren.Zevenhuizen -
Snoeien bijna klaar in Soest-Zuid: Nu in Soestduinen en Soesterberg
De snoeiwerkzaamheden in Soest-Zuid zijn bijna afgerond. De gemeente laat weten dat er nu wordt gesnoeid in Soestduinen en Soesterberg. Ook de algemene begraafplaats Soesterberg nemen ze mee in de werkzaamheden. Het kan zijn dat er tijdelijk overlast is door het snoeien.Soest -
PREMIUM
Moeder en dochter leefden erop los in dit Amersfoortse hotel, maar betalen? Ho maar
Zeven nachten verbleven ze in het chique Berghotel in Amersfoort, aten ze als goden in Frankrijk en sliepen in gespreide bedjes. Maar betalen? Dat waren moeder J. en dochter C. niet van plan. Met smoesjes, valse personalia en oplichting maakten ze het hotel 3108,25 euro afhandig. En daar bleef het niet bij.
-
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
-
-
PREMIUM
Verkeersrapport over 30 kilometer op Stadsring in Amersfoort zeker geen proefballon: ‘het kan, dat blijkt’
Met het verschijnen van het eerste verkeerstechnische onderzoek naar de gevolgen van een autoluwe Stadsring in Amersfoort lijkt het stadium van dagdromen over de verstrekkende ingreep voorbij. Raadslid en mede-initiatiefnemer Dirk-Joost van Hamersveld (D66) is een tevreden mens, zeker gelet op de uitkomst. ’We vroegen ons af, is het kansrijk? Ja, zeggen de deskundigen, het kán met het nodige vernuft en geduld.’ -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema.