Veel politie op de been in regio Amersfoort, rellen blijven uit
UPDATEVoor de tweede avond op rij was het gisteravond onrustig in de regio. In onder meer Amersfoort, Nijkerk en Bunschoten was veel politie op de been, maar tot rellen kwam het niet. De grootste zorgen gingen uit naar laatstgenoemde gemeente, waar veel volk op de been was op het Spuiplein. Burgemeester Melis van de Groep deed eerder op de avond op Twitter een oproep om thuis te blijven.
Delen per e-mail
,,Ook onze gemeente kan vanavond te maken krijgen met relschoppers", schreef de burgemeester van Bunschoten eerder op de avond op het sociale medium. ,,Dit is volstrekt onacceptabel! De politie en gemeente houden de situatie nauwlettend in de gaten en verzamelen informatie zodat we kunnen handelen wanneer nodig.” Eerder vanavond deed collega-burgemeester Gerard Renkema van Nijkerk ook al een oproep aan jongeren om zich ‘niet op te laten jutten'.
Beschermen
Op het Spuiplein in Spakenburg kwam een grote groep dorpelingen bijeen. Een groep van zo'n 200 man verzamelde zich in het dorp. De Bunschoters hadden vernomen dat jongeren uit Amersfoort zouden willen rellen in het dorp. De dorpelingen beschermen de winkels en cafés die aan het Spuiplein liggen. ,,Als ik uit Amersfoort kwam rijden en dit zag, dan keerde ik gelijk om”, zo zei een van hen. Tot ongeregeldheden kwam het niet. Een paar minuten voor het ingaan van de avondklok trok iedereen zich terug.
In Nijkerk reden vanaf 19.00 uur ook politiewagens door het centrum. Op het Molenplein, in het centrum van de stad, werden volgens ooggetuigen vuurwerkknallen gehoord. Ook in Amersfoort was er veel politie op de been. Rond De Stier, waar het maandagavond al goed mis ging, stonden voor het ingaan van de avondklok opnieuw veel jongeren. Net als maandagavond werd er vuurwerk afgestoken. Rond 20.00 uur riep de politie daar iedereen op te vertrekken.
Ook bij station Amersfoort Centraal surveilleerde de politie nadat eerder vandaag op social media oproepen werden gedaan om daar te gaan rellen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Onvrede omdat er bijna geen huurwoningen bijkomen in Nijkerk: ‘Zo komen we nooit uit deze wooncrisis’
HuurdersOrganisatie Nijkerk (HON) vindt het onverteerbaar dat er op korte termijn bijna geen nieuwe sociale huurwoningen bijkomen in de gemeente. En dat terwijl woningzoekenden nu al zeven tot twaalf jaar op de wachtlijst staan voordat ze een eigen huis krijgen. -
Stedin spaart het bos, dus boort kilometers onder de grond om elektriciteitsnet uit te breiden
Energiebedrijf Stedin voert over kilometers lengte tussen Amersfoort en Leusden grondboringen uit om het elektriciteitsnet uit te breiden. Uitbreiding is nodig voor de transitie naar schonere energie van windmolens en zonnepanelen. -
PREMIUM
Wijkje Jeruzalem begrijpt terugkeer vergunningparkeren niet: ‘Het is hier juist eindelijk rustig’
De gemeente Amersfoort overdrijft schromelijk door te stellen dat de parkeerdruk in de Gildekwartier-buurt onhoudbaar is sinds het intrekken van het vergunningsysteem. Zelfs met het noodgedwongen thuiswerken in coronatijd is er meer dan genoeg parkeerruimte in de straten achter de Grote Koppel. -
Felle brand in Barneveldse woning: vrouw gewond naar ziekenhuis, huisdieren gered
In een woning aan de Notarisappel in Barneveld heeft een felle brand gewoed in de meterkast. -
Krijgt sportschool uit Bunschoten corona-boete van 4000 euro - of was het tóch een misverstand?
Sportschool Loods of Fitness in Bunschoten kan een bekeuring tegemoet zien van 4000 euro wegens overtreding van de corona-regels. Er zou binnen zijn gesport. Dat meldt de dienst Handhaving. De fitnesshal heeft volgens de boa’s al meerdere waarschuwingen gekregen.
-
PREMIUM
Dit is hoe de helden van de Amersfoortse brandweer er 100 jaar geleden bijliepen
Het zicht van Amersfoort en omliggende plaatsen verandert. Ton Blom (mail@tonblom.nl) brengt die verandering in beeld met historische foto’s uit zijn archief. Dit keer de Amersfoortse brandweer. -
update
Grote politiemacht valt woning in Zielhorst binnen
De politie moest dinsdagavond met meerdere eenheden in actie komen in een woning aan de Aristotelesstraat in de Amersfoortse wijk Zielhorst. -
PREMIUM
Problemen voor studenten ongekend groot: Lisa (18) ziet haar studiegenootjes afhaken
Een biertje in de kroeg, samenkomen op huisfeestjes of het volgen van colleges met studiegenoten: het zit er voor hbo-studenten al maandenlang niet meer in. Jongeren die vol verwachtingen na hun middelbare schooltijd richting Amersfoort trokken komen van een koude kermis thuis: van een onvergetelijke studententijd is bepaald geen sprake.