Alleskunner Sifan Hassan gaat ook marathons lopen
Een paar dagen nadat ze bij haar debuut op de halve marathon meteen een Europees record neerzette in Kopenhagen (1.05.15), kondigde Sifan Hassan aan dat ze ook hele marathons gaat lopen.
,,Over een paar jaar, na de Spelen van Tokio”, vertelde ze bij de Beekse Bergen waar ze op 9 december aan het EK cross meedoet. ,,Dat past niet heel goed in mijn planning, maar omdat het in Nederland is, ben ik erbij”, aldus Hassan. ,,Nederland is thuis voor mij. En ik vind cross het leukste dat er is. Lekker op een zachte ondergrond en de tijd is niet zo belangrijk. Maar ik wil wel winnen natuurlijk.”
Na de Spelen van Tokio ga ik me op de marathon richten.
Hassan heeft de eerste drie maanden onder haar nieuwe trainer Alberto Salazar in de Verenigde Staten erop zitten. ,,Vooraf was ik een beetje bang”, erkent ze. ,,Omdat ik daar niemand kende. En ik wist niet wat ik moest verwachten van de trainingen. Ik hoorde verhalen over zijn professionalisme en vreesde dat ik alleen maar keihard zou moeten trainen. En stress is niet goed voor mij. Maar gelukkig vindt hij het ook belangrijk dat ik blij ben. Hij focust ook op mentale aspecten. Dat past perfect bij mij. En eenzaam ben ik daar ook niet. In Amerika zijn mensen die overal vandaan komen. En met wie je makkelijk contact maakt.”
Salazar vertelde Hassan dat hij nog nooit had meegemaakt dat een atlete zo goed is op zowel de 800 en 1500 meter als op de lange afstanden, zelfs op de halve marathon en volgens hem ook op de marathon. ,,Ik heb nog nooit een hele marathon gelopen, maar dat ga ik wel doen. Na de Olympische Spelen van Tokio, waar ik de vijf en tien kilometer wil gaan lopen, ga ik me daar op richten. Maar die korte afstanden wil ik niet helemaal loslaten, dat zou ik jammer vinden.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Voormalig NBA-kampioen beschuldigd van bedreigen ex met pistool in bijzijn van kinderen: ‘Je bent dood’
Voormalig NBA-kampioen Rajon Rondo heeft een straatverbod gekregen in Louisville. De 36-jarige Amerikaan die dit seizoen uitkwam voor de Cleveland Cavaliers, zou er zijn ex-vriendin Ashley Bachelor hebben bedreigd met een vuurwapen in het bijzijn van hun kinderen. Volgens de vrouw zou hij haar zelfs met de dood hebben bedreigd. -
Sifan Hassan loopt nieuw Europees record halve marathon
Sifan Hassan heeft in Kopenhagen een nieuw Europees (en tevens Nederlands) record op de halve marathon gelopen. Hassan liep de 21.1 kilometer in 1 uur, vijf minuten en 15 seconden. -
PREMIUMMet video
Een mooier afscheid hadden Rauwerdink, Van Gestel en Manenschijn zich niet kunnen wensen van Dynamo
Even zitten ze op een tafeltje in de grote sporthal in Doetinchem, een flinke omhelzing volgt en een grote glimlach siert hun gezichten. Nico Manenschijn (27), Jeroen Rauwerdink (36) en Frits van Gestel (29) hebben net het landskampioenschap met hun club Dynamo binnengehaald. Kon hun afscheid mooier? -
Zo verdwijnen je WhatsAppberichten automatisch
Wil je voorkomen dat jouw berichten voorgoed terug te vinden zijn door (oud-)gesprekspartners? Of wil je wat opslagruimte vrijhouden op je smartphone? WhatsApp kan nieuwe berichten na een bepaalde tijd automatisch laten verdwijnen. -
PREMIUMReportage
Kimberley Bos-effect zichtbaar op Papendal: ‘Ik ben dol op achtbanen’
Op de atletiekbaan waar Kimberley Bos jarenlang helemaal alleen trainde op haar zelfgebouwde slee, zit ze nu in kleermakerzit langs de kant met een stopwatch en een papiertje om een enorme groep nieuwelingen te verwelkomen in de sleesport. Het gehoopte Kimberley Bos-effect kwam zaterdag tijdens een testmiddag tot uiting.
-
PREMIUM
Raïsa Schoon geniet ook van eerste plek op de wereldranglijst: 'Anders lukt het harde werken niet’
Eén blik op de wereldranglijst is voldoende om alle criticasters de mond te snoeren over haar lengte. Raïsa Schoon meet 1.74 meter. Groot genoeg voor een grootse carrière in het beachvolleybal, bewijst de 20-jarige Brabantse. -
Ongemak over donorconceptie van je kind? ‘Leg uit dat iedereen erbij hoort, ook de donor’
Ouders die een kind krijgen met hulp van een spermadonor kampen met psychosociale problemen wanneer zij onvoldoende steun en begeleiding krijgen als het kind er eenmaal is. Dit blijkt uit nieuw onderzoek van het Amsterdam UMC. Heterostellen, lesbische stellen en alleenstaande moeders lopen in de opvoeding regelmatig tegen dingen aan waarbij ze professionele hulp en contact met lotgenoten missen. -
PREMIUMvraag & antwoord
Alles wat je (niet) wilt weten over de hybride warmtepomp
Wie vanaf 2026 zijn cv-ketel wil vervangen, moet een hybride warmtepomp installeren, zo maakte het kabinet vandaag bekend. Maar past een warmtepomp in elk huis, wat kost-ie en zijn er wel voldoende monteurs?