Havenga stopt als bondscoach waterpolosters
Arno Havenga stopt per 1 oktober als bondscoach van de Nederlandse waterpolosters. De 46-jarige Rotterdammer vindt het tijd voor een nieuwe uitdaging. Havenga was liefst vijftien jaar betrokken bij de selectie, waarvan de laatste acht jaar als hoofdcoach.
Oranje eindigde op de Olympische Spelen in Tokio onder zijn leiding als zesde. ,,Voor mij was al snel na de Olympische Spelen duidelijk dat ik niet langer als bondscoach door wil”, licht Havenga toe. ,,Voor het team is het beter dat er voor de volgende cyclus op weg naar Parijs een nieuwe coach komt. Ik kijk tevreden en met ontzettend veel plezier terug op de vijftien jaar dat ik in verschillende functies bij het programma van de waterpoloploeg betrokken was. In die periode hebben we diepe dalen en hoge pieken meegemaakt, maar de mooie herinneringen en warme banden met speelsters en begeleiders overheersen.”
Havenga, die als speler twee keer aan de Olympische Spelen deelnam, werd in 2006 teammanager van de waterpolosters en speelde met zijn kennis en ervaring een belangrijke rol in het winnen van de gouden medaille bij de Spelen in Peking in 2008.
Daarna werd hij assistent-coach en in 2013 nam hij de functie van bondscoach over van Mauro Maugeri. Havenga won met Oranje zilver op het WK van 2015, zilver op de EK’s van 2014 en 2016 en goud bij het EK in 2018.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Deze sporters schreven net als Dick Fosbury historie met een bijzondere ingeving
Afgelopen maandag overleed hoogspringer Dick Fosbury op 76-jarige leeftijd. Voor altijd verbonden aan zijn vindingrijke, achterwaartse sprong. Hij en ook deze namen zijn sporthistorie voor de eeuwigheid. -
2
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
NBA-icoon verdiende 91 miljoen dollar, heeft minstens 7 kinderen bij 6 vrouwen en is nu opgepakt na schietpartij
Shawn Kemp, een van de populairste NBA-spelers van de jaren negentig, is gisteren gearresteerd en overgebracht naar een gevangenis in Washington. Kemp wordt ervan beschuldigd betrokken geweest te zijn bij een drive-by shooting. -
PREMIUMmotorsport
Motorcoureur Collin Veijer uit Staphorst direct in de punten bij GP-debuut: ‘Goed, maar we willen meer’
Startnummer 95 is er eentje om in de gaten te houden, dit jaar in de Moto3. Staphorster Collin Veijer debuteert in het wereldkampioenschap meteen met een vorstelijke twaalfde plaats en 4 WK-punten. ,,Maar we willen meer.’’Staphorst -
Tranendal bij waterpolosters na pak slaag: ‘Gifbeker moet helemaal leeg’
Dagmar Genee en Nomi Stomphorst hebben in tranen afscheid genomen van de Nederlandse waterpoloploeg. De twee boegbeelden speelden op de Olympische Spelen tegen Australië hun laatste interland.
-
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras. -
-
-
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’ -
Met video
Ierland boekt op imponerende wijze eindzege Six Nations
De Ierse rugbyers hebben de Six Nations gewonnen. Ierland won de laatste wedstrijd met 29-16 van Engeland en bleef zo in de eindstand Frankrijk voor. De Ieren schreven het toernooi van 2023 op hun naam met een zogeheten grand slam; ze wonnen alle wedstrijden. Ze eindigden met 24 punten voor Frankrijk (20) en Schotland (15).