Herlings mist Grand Prix van Tsjechië vanwege schouderbreuk
Jeffrey Herlings zal dit weekend niet deelnemen aan de Grand Prix van Tsjechië, de vijfde ronde van het MXGP-wereldkampioenschap 2021. De Nederlander heeft volgens zijn team KTM te veel last van een breuk in zijn schouder na het bizarre incident vorige week tijdens de Nederlandse GP in Oss. Daar landde een concurrent tijdens een sprong met zijn motor op de schouder van Herlings.
De 26-jarige Herlings onderging eerder deze week verdere scans van zijn linkerschouderblad. De breuk die hij zondag opliep bleek groter dan aanvankelijk gedacht. Herlings was bij de start van de eerste wedstrijd in Oss door een andere rijder geraakt en hoewel hij de sprint kon winnen, moest hij de tweede wedstrijd aan de kant blijven. De oud-wereldkampioen moet nu herstellen om de scheur voldoende te laten genezen.
,,In het dagelijks leven heb ik geen pijn in mijn schouder, maar sporten en zeker zoiets als motorcross is een ander verhaal. We zullen deze wedstrijd moeten overslaan met het doel om 100 procent terug terug te komen. Het is jammer en iets dat niet mijn schuld was, maar het is wat het is,” aldus Herlings over zijn blessure.
Herlings bleef in de eerste manche in Oss na de aanvaring met de andere coureur wonderwel op de been, won na een inhaalrace de eerste manche, maar kon vanwege de schouder niet starten in de tweede omloop. Hij staat in de WK-stand gedeeld tweede achter de Sloveen Tim Gajser.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
-
Nederlands roeisucces op EK in Bled: drie keer brons én een zilveren medaille
Voor de Nederlandse roeiploeg is de eerste finaledag op de Europese kampioenschappen in het Sloveense Bled goed begonnen. Zowel de vrouwen als de mannen in de dubbelvier veroverde de zilveren medaille. Op de vier zonder voor vrouwen greep Nederland brons en ook de Holland Acht greep eremetaal. -
Rosalin Kuiper grijpt met ongekend kleine marge naast zege in vierde etappe Ocean Race
Zeilster Rosalin Kuiper is met Team Malizia tweede geworden in de vierde etappe van de Ocean Race, die ging van de Braziliaanse stad Itajaí naar Newport aan de Amerikaanse oostkust. Na zeventien dagen varen was het verschil tussen het winnende 11th Hour Racing Team en de Duitse boot met aan boord onder anderen de 26-jarige Nederlandse slechts een half uur. -
Noël van ‘t End loopt medaille mis bij WK judo in Doha
Judoka Noël van ‘t End is er bij de wereldkampioenschappen in Doha niet in geslaagd om een medaille te veroveren in de klasse tot 90 kilogram. In de herkansingen verloor hij in de golden score op straffen van de Cubaan Ivan Felipe Silva Morales. Bij winst had hij nog een bronzen plak kunnen behalen. -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.
-
PREMIUM
Maandag nog als Feyenoord-spelersvrouw op de Coolsingel, nu gaat Noor Omrani zélf voor de landstitel
's-Hertogenbosch -
-
-
Yoga en zelfhypnose houden zenuwen van Joost Luiten onder bedwang tijdens KLM Open
Met een goede score (-5) op de openingsdag van het KLM Open maakte Joost Luiten donderdag in Cromvoirt de hoge verwachtingen waar. Net als vorig jaar, waarna toen echter het internationale toernooi een rampzalig gevolg kreeg voor de 37-jarige Bleiswijker, Ademhalingsoefeningen, yoga en zelfhypnose moeten dat nu voorkomen.Cromvoirt -
PREMIUM18
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn.