Nieuwe bondscoach ziet geen probleem in afscheiding turnsters: ‘Laat ze maar aantonen hoe goed ze worden’
De Nederlandse gymnastiekunie KNGU heeft na ruim een jaar eindelijk een nieuwe bondscoach voor de turnsters gevonden. Jeroen Jacobs, die tot nu toe zijn sporen verdiende als mannencoach, volgt de in maart vorig jaar opgestapte Gerben Wiersma op.
Met de komst van Jacobs moet er een einde komen aan een roerige periode in het vrouwenturnen. Sanne en Lieke Wevers, Naomi Visser en Sara van Disseldorp maakten onlangs bekend niet meer te trainen in het nationale trainingscentrum in Heerenveen, maar bij de Top Turnacademie Achterhoek onder coach Vincent Wevers. Sanne Wevers gaf zelfs aan zich helemaal terug te trekken bij de nationale ploeg.
Technisch directeur Jeroen van Leeuwen vond het dan ook belangrijk dat er veel draagvlak was onder de turnsters voor de keuze van de nieuwe bondscoach. „Ik heb het gepolst bij de dames en de geluiden waren zeer positief. Hij komt op mij betrouwbaar over, is heel kundig en heeft een duidelijke visie. Bovenal is hij volledig onafhankelijk.”
Wellicht hebben zij gedacht: we hebben de KNGU hierin niet nodig
Van Leeuwen gaf aan ervan te balen dat de beslissing van de afgescheiden turnsters zo abrupt kwam. „Ik had nog graag in gesprek gewild, maar het is hun eigen keuze om wel of niet dat gesprek aan te gaan. Wij willen een open cultuur en daar hoort dit voor ons bij. Wellicht hebben zij gedacht: we hebben de KNGU hierin niet nodig.”
Nu rijst de vraag: kan Sanne Wevers namens Nederland toch meedoen aan een groot toernooi, zonder dat ze bij de nationale selectie zit. „Dat zijn we aan het uitzoeken. Maar richting het EK maakt ze in ieder geval geen deel uit van de selectie.”
Vanuit sportief oogpunt is het niet heel erg
Dat betekent dat Jacobs direct voor een lastige klus staat. „Maar misschien verandert er iets in de situatie nu ik hier bondscoach ben.” Van een probleem wil hij dan ook zeker niet spreken. „Ik zie niets vreemds aan deze situatie. Zij willen beter worden en dan is dit hun keuze. Het is aan ons om dit te managen. Laat ze maar aantonen hoe goed ze worden. Vanuit sportief oogpunt is het niet heel erg.”
De Nederlandse turnsters zaten sinds het vertrek van Wiersma, begin vorig jaar, zonder bondscoach. De eerste maanden van dit jaar nam Daniël Knibbeler, de oud-coach van de gestopte Epke Zonderland, op de achtergrond de honneurs waar als waarnemend bondscoach bij de vrouwen.
Bij de mannen werd Dirk van Meldert afgelopen maand aangesteld als waarnemend bondscoach. De Belg vervult deze functie tot het eind van dit jaar. Van Meldert volgt Bram van Bokhoven op, die eind vorig jaar opstapte.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Estafettezwemmers op EK naar finale 4x100 meter vrije slag
Op de vierde dag van de EK zwemmen in Rome hebben bijna alle Nederlandse deelnemers aan de ochtendsessie de volgende ronde bereikt. Luc Kroon deed dat op de 200 meter vrije slag, Maaike de Waard en Tessa Giele op de 100 vlinder, Tes Schouten op de 200 school en de mannenploeg op de 4x100 vrij. Alleen Imani de Jong werd uitgeschakeld, op de 1500 vrij. -
Shelly-Ann Fraser-Pryce imponeert opnieuw met snelle tijd op 100 meter
Shelly-Ann Fraser-Pryce heeft opnieuw indruk gemaakt op de 100 meter. De 35-jarige Jamaicaanse won de afstand bij de World Athletics Continental Tour in Szekesfehervar in Hongarije in een tijd van 10,67 seconden. -
Koken & Eten
Zo hou je de hele dag door energie: ‘Alleen wielrenners mogen ontbijten met veel suikers’
Ongeacht of je verkeersleider bent, een IT-er, stratenmaker of hoe je je dag indeelt; niemand zit te wachten op een middagdip. ,,Door bewust te letten op wat je eet, en wanneer, kun je de hele dag door scherp blijven.” -
Een man verspreidde foto van crash onder medepassagiers: hoe kan dat?
Het was een flinke schok voor passagiers die afgelopen zaterdag op Schiphol in een vliegtuig wachtten: ze ontvingen zomaar een foto van een vliegtuigramp op hun iPhones. Hoe kan dat gebeuren, en wat doe je eraan? -
PREMIUM
Waarom het ‘Super EK’ in München nog nauwelijks lijkt op een mini-Olympische Spelen
Op het donderdag gestarte ‘Super EK’ wanen bezoekers zich bij vlagen op een zalig festival. Kennismakend met negen sporten en nog meer disciplines. De sporters ondertussen? Die leven alsnog op hun eilandje, in hun eigen bubbel en krijgen weinig mee van de rest.
-
PREMIUMExperts
Met het hele gezin op elkaars lip: waarom vakantie voor echtscheiding kan zorgen
Na de zomer piekt het aantal relatiebreuken. Wat veroorzaakt een vakantiescheiding? En kun je voorkomen dat je huwelijk verongelukt tijdens je vrije dagen? Experts leggen uit en geven tips. -
EK zwemmen
Arno Kamminga zonder problemen naar halve finales op 100 meter schoolslag
Zwemmer Arno Kamminga heeft zich zonder problemen geplaatst voor de halve finales van de EK op de 100 meter schoolslag. De 26-jarige Nederlander kwam in Rome met 59,32 tot de tweede tijd, achter de Italiaanse wereldkampioen Nicolò Martinenghi. Kamminga werd in juni tweede op de WK in Boedapest en pakte ook zilver op de Olympische Spelen vorig jaar. Olympisch kampioen Adam Peaty doet niet mee in Italië. -
PREMIUM
Na maanden keihard trainen eindigt EK abrupt voor Emma Oosterwegel: ‘In één keer is het allemaal voorbij’
Dat de Diepenveense meerkampster Emma Oosterwegel (24) in tranen uitbarstte na haar val op de 100 meter horden bij het EK atletiek in München, was allesbehalve vreemd. Het bleek de schrik van het abrupte einde van haar toernooi, al na één onderdeel.