Spanning stijgt: Jimmy Butler helpt Miami Heat aan beslissende wedstrijd tegen Boston Celtics
NBA Play-offsJimmy Butler heeft Miami Heat weer naast Boston Celtics gebracht in de finale van het oosten in de NBA. Butler maakte maar liefst 47 punten en dwong daarmee in de play-offs een beslissende, zevende wedstrijd af voor de Heat in de best-of-sevenserie. Zondagavond valt de beslissing in Miami.
Miami Heat had in de serie twee keer een voorsprong uit handen gegeven (1-0 en 2-1) en stond op de rand van uitschakeling na verlies van de vijfde wedstrijd. In de TD Garden van Boston trok de ploeg uit Florida de stand echter weer gelijk, vooral dankzij de uitblinkende Butler. Miami Heat won vrijdagavond met 111-103.
,,Jimmy toonde zijn winnaarsmentaliteit”, zei coach Erik Spoelstra. ,,En met die mentaliteit kunnen we niet verliezen.” De 32-jarige Butler had in de vorige drie duels met Boston Celtics in totaal slechts 27 punten gemaakt. ,,Ik heb mijn team een tijdje in de steek gelaten en dat wilde ik niet nogmaals doen”, zei de Amerikaan. ,,We weten wat we kunnen. We weten ook dat we de volgende wedstrijd in eigen huis gaan winnen.”
De winnaar van ‘Game 7' plaatst zich voor de grote NBA-finale, waarin Golden State Warriors de tegenstander is. De Warriors pakten de titel in het westen door Dallas Mavericks met 4-1 te verslaan en staan voor de zesde keer in acht jaar in de finale.
Enkele spelers van de Warriors zeiden te rekenen op een finale tegen Boston Celtics. “Dat was precies de motivatie die wij nodig hadden”, aldus Bam Adebayo van Miami Heat. “Iedereen had ons al afgeschreven en dacht dat deze serie voorbij was. Nou, niet dus.”
Miami Heat werd in 2006, 2012 en 2013 kampioen van de NBA. In 2020 verloor de ploeg van Spoelstra de finale tegen Los Angeles Lakers. Boston Celtics haalde in 2008 de laatste van zeventien NBA-titels binnen. Sindsdien lukte het de Celtics alleen in 2010 nog een keer om de finale te halen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video
Golden State Warriors voor zesde keer in acht jaar naar NBA Finals
De basketballers van Golden State Warriors hebben voor de zesde keer in acht jaar de grote finale van de NBA bereikt. De ploeg uit San Francisco pakte de titel in het westen door het vijfde duel met Dallas Mavericks in de best-of-sevenserie met 120-110 te winnen, waardoor de stand op een beslissende 4-1 kwam. -
Judoka Roy Meyer verliest finale in Mongolië, Noël van 't End en Michael Korrel pakken brons
Judoka Roy Meyer heeft op de slotdag van de Grand Slam in Ulaanbaatar zilver gepakt in de klasse +100 kilogram. De Bredanaar verloor in de finale van de Rus Inal Tasojev. Voor Noël van ‘t End (-90 kg) en Michael Korrel (-100 kg) waren er bronzen medailles in de hoofdstad van Mongolië. -
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger. -
PREMIUMInterview
Fleur Jong raakte op haar 17de onderbenen en acht vingertoppen kwijt: ‘Het leven is niet eerlijk en dat is oké’
Fleur Jong (26) raakte op haar zeventiende haar onderbenen en acht vingertoppen kwijt door een bacteriële bloedinfectie. Nu is ze paralympisch kampioene en wereldrecordhoudster en voelt het als haar beurt om een voorbeeld te zijn. ,,Het leven is niet eerlijk en dat is oké.”
-
Olympisch kampioene Sanne Wevers stapt vanwege ‘onveilig sportklimaat’ uit nationale turnselectie
De Nederlandse turnster Sanne Wevers maakt geen deel meer uit van de nationale selectie. De olympisch kampioene op balk van de Olympische Spelen van Rio 2016 zegt te zijn opgestapt vanwege een ‘aanhoudende, onwerkbare situatie’ die is ontstaan ‘door het gedrag van een teamgenoot’. Om wie het gaat, meldt ze niet in een door haar management verspreid bericht. -
PREMIUM
Ook zonder ‘Verstappen-factor' is het filerijden richting Assen, waar komt populariteit TT vandaan?
Er doet al heel lang geen Nederlander mee in de MotoGP en dat gaat de komende jaren normaliter niet veranderen. Evengoed zijn er zondag 100.000 toeschouwers bij de TT. De populariteit verklaard. „De hele beleving maakt dat mensen graag naar Assen komen.” -
Energierekening
Valentijn (38): ‘Een groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgever’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden.