Uitblinker Joel Embiid moet deel play-offs missen: ‘Pascal Siakam heeft mijn gezicht gebroken’
NBAJoel Embiid, een van de beste basketballers van dit NBA-seizoen, moet een deel van de play-offs missen. De 28-jarige sterspeler van Philadelphia 76ers heeft een hersenschudding opgelopen tijdens een duel met Toronto Raptors.
Embiid, die ongelukkig tegen een elleboog van tegenstander Pascal Siakam aankwam, liep ook een oogkasbreuk op. In 2018 had Embiid een soortgelijke oogblessure en toen stond hij drie weken langs de kant. ,,Ik denk dat Siakam mijn gezicht heeft gebroken, ik meen het. Maar het is allemaal toegestaan in de play-offs”, zei Embiid.
Het is nog niet bekend hoe lang Embiid uit de roulatie is. Philadelphia 76ers neemt het in de halve finales van de Eastern Conference op tegen Miami Heat. Het eerste duel is maandag.
Kameroener Embiid, die wordt beschouwd als een belangrijke kandidaat voor de prijs van ‘Most Valuable Player’, hoopt de ploeg uit Philadelphia voor het eerst sinds 2001 naar een finaleplaats in de Conference te leiden. Per wedstrijd was hij dit seizoen goed voor gemiddeld 30,6 punten per wedstrijd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mikaela Shiffrin evenaart skirecord van legendarische Ingemar Stenmark: ‘Ik ben blij voor haar’
De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft in het Zweedse Are haar 86ste wereldbekerwedstrijd gewonnen. Ze evenaarde met de winst van de reuzenslalom het record van de Zweedse skilegende Ingemar Stenmark. -
Met video
Wow! NBA raakt niet uitgepraat over ‘monsterdunk’ Ja Morant
Na Boston Celtics heeft ook Miami Heat zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Maar de hoofdrol was afgelopen nacht voor Ja Morant, de nieuwe superster van Memphis Grizzlies over wie iedereen het heeft na zijn monsterdunk (zie video hieronder) tegen Minnesota Timberwolves. -
Met video
Mavericks voor het eerst in jaren naar volgende ronde play-offs, ‘Perfect Paul’ levert unieke prestatie
Dallas Mavericks heeft voor het eerst sinds 2011 de tweede ronde van de play-offs bereikt. Ze boekten tegen Utah Jazz de vierde zege in zes duels (98-96). Luka Doncic en Jalen Brunson maakten 24 punten voor de winnende ploeg. -
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht.
-
Atletiekbond strenger voor transgenders: na puberteit als man geen deelname meer als vrouw
De wereldwijde atletiekfederatie heeft strengere richtlijnen opgesteld voor het deelnemen van transgenders aan wedstrijden bij de vrouwen. Transgenders die als man door de puberteit zijn gegaan worden in het vervolg uitgesloten, zo zei Lord Sebastian Coe, oud-atleet en de president van World Athletics. -
-
-
PREMIUM
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht. -
PREMIUM1
Column Arjan Schouten | De afstand van de golfbal inperken? Alsof je Messi laat schieten met een rugbybal
Arjan Schouten vindt het maar apart dat er in de toekomst een limiet komt aan hoever de beste golfers ter wereld de bal mogen slaan. ,,Door technologische en fysieke ontwikkeling is golf niet meer de sport die het in 1975 was, maar moet het dan dezelfde technologie gebruiken om weer een stap terug in de tijd te zetten?”