Wereldkampioen Coleman mist Spelen ondanks ingekorte schorsing
KoningsnummerChristian Coleman, wereldkampioen op de 100 meter, ontbreekt komende zomer definitief op de Olympische Spelen in Tokio. Het internationaal sporttribunaal CAS heeft zijn schorsing weliswaar teruggebracht tot achttien maanden, maar de Spelen zijn nog steeds niet haalbaar voor hem.
De 25-jarige Amerikaan werd in oktober door de Athletics Integrity Unit (AIU) voor twee jaar geschorst omdat hij in 2019 in een jaar tijd drie dopingcontroles had gemist. Dat wordt gezien als overtreding van het dopingreglement. Coleman, die in 2019 bij de WK in Doha goud pakte op de 100 meter in 9,76 seconden, ging in beroep bij het CAS.
Het sporttribunaal haalde een half jaar van de straf af, omdat de dopingcontroleur die op 9 december 2019 bij Coleman voor een dichte deur stond niet had geprobeerd om de sprinter telefonisch te pakken te krijgen. Dat is weliswaar ook niet verplicht, maar behoort volgens het CAS wel tot de standaardprocedure. De Amerikaan was op dat moment naar eigen zeggen kerstinkopen doen en daarom niet thuis. De schorsing ging met terugwerkende kracht in op 14 mei 2020 en loopt nu tot 14 november van dit jaar. Coleman mist nog steeds de Spelen, maar kan begin volgend jaar wel meedoen aan de WK indoor in Belgrado.
De sprinter kwam in de aanloop naar de WK in Doha ook al in opspraak, omdat hij toen binnen een jaar drie dopingcontroles zou hebben gemist. Een combinatie van drie gemiste tests of fouten binnen een jaar met de whereabouts, de opgegeven plaatsen waar sporters verblijven, kan leiden tot een schorsing. Het Amerikaanse antidopingagentschap Usada trok de zaak kort voor de WK echter in omdat het de regels niet goed had gevolgd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video
Recordaantal vacatures: thuiswerken, tiny house en korte werkweek als lokkertjes
Een recordaantal vacatures staat open, waardoor werkgevers van alles uit de kast halen om personeel te werven. Maar is een scooter of een tiny house wel genoeg? -
Coleman vecht schorsing aan bij CAS
De Amerikaanse sprinter Christian Coleman, regerend wereldkampioen op de 100 meter, gaat in beroep tegen zijn schorsing van twee jaar. Dat heeft zijn manager woensdag bekendgemaakt. -
Oranje-judoka’s grossieren in medailles bij EK: goud voor Michael Korrel en Jur Spijkers
Judoka's Michael Korrel en Jur Spijkers hebben hun eerste finales op een Europees kampioenschap bekroond met gouden medailles. -
PREMIUMmet video
Warmtepomp wordt kleiner en minder lelijk
Nederland moet massaal aan de warmtepomp. Maar zo klein zijn ze niet, dus waar laat je zo’n ding? En waarom zien die buitenunits eruit als een koelwagen? Een kijkje op de VSK Installatiebeurs. -
Atletiekbaas Coe: reputaties tellen niet in strijd tegen doping
Reputaties tellen niet in de atletiek als het gaat om dopingstraffen. Ook de grote namen worden aangepakt. Dat zegt voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics. ,,We hebben met de integriteitseenheid AIU een organisatie die onbevreesd en meedogenloos de bedriegers straft.”
-
PREMIUM
Jeffrey Klok staat volgend seizoen aan de andere kant van het net en niet bij het Apeldoornse Dynamo
Jeffrey Klok (23) komt volgend seizoen uit voor Lycurgus. De libero die de afgelopen twee seizoenen met Dynamo uit Apeldoorn landskampioen werd, hoopt in Groningen de volgende stap in zijn carrière te maken en daarna naar het buitenland te kunnen. -
PREMIUM2
Berlijn, Barcelona en Marokko: zo gaat Femke (49) elk jaar gratis op vakantie
Je moet je huis netjes en schoon achterlaten voordat je vertrekt, maar dan kun je gratis vakantie vieren in het huis van een ander. Femke Breukels uit Utrecht is fanatiek huizenruiler: ,,We hebben al 10.000 euro bespaard.’’ -
Bij Oranje om angstcultuur ontslagen Alyson Annan heeft nieuwe klus als bondscoach
Alyson Annan gaat aan de slag als bondscoach van de Chinese hockeysters. De geboren Australische zit dinsdagmiddag in de Spaanse stad Valencia al op de bank bij de Pro League-wedstrijd tegen Argentinië. Dat bevestigt een betrokkene.